Nafciarze wygrali z Górnikiem. Spadek Arki

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  06.07.2020 19:56

Radosław Sobolewski  |  fot. Wisła Płock

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
W ostatnim spotkaniu 34. kolejki PKO Ekstraklasy, Wisła Płock skromnie 1:0 pokonała Górnik Zabrze, zapewniając sobie tym samym utrzymanie w lidze. Z rozgrywkami definitywnie żegna się z Arka Gdynia.

W pierwszej połowie poniedziałkowego spotkania nie obejrzeliśmy ani jednego gola, choć obie strony starały się szukać okazji do objęcia prowadzenia. Obie drużyny przeprowadziły kilka groźniejszych ataków, ale brakowało im precyzji w decydujących momentach. Skutecznie prezentował się defensywy obu jedenastek.

W drugiej połowie było znacznie ciekawie, za sprawą klarowniejszych sytuacji. W 63. minucie na prowadzenie powinien wyjść Górnik, ale dobrej okazji nie zdołał wykorzystać Jimenez, którego uderzenie świetnie wybronił Kamiński.

Tymczasem pięć minut później na prowadzenie wyszła Wisła Płock. Kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Hubert Adamczyk. Piłka wylądowała w samym okienku bramki strzeżonej przez Chudego, który w tej sytuacji nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

W 81. minucie prowadzący to spotkanie, po konsultacji z VAR, podyktował rzut karny dla Wisły Płock za faul Ściślaka. Jedenastkę fatalnie jednak wykonał Furman i wynik nie uległ zmianie. Górnik nie potrafił jednak w żaden sposób odpowiedzieć i trzy punkty trafiły na konto Nafciarzy.