Piast wygrywa ze Śląskiem

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  05.07.2020 19:37

Sebastian Milewski i Piotr Parzyszek  |  fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Po trzech kolejnych spotkaniach bez zwycięstwa, Piast Gliwice pokonał skromnie 1:0 Śląsk Wrocław i zrobił duży krok w kierunku zakończenia sezonu na jednym z pierwszych trzech miejsc ligowej tabeli.

Obie drużyny przystępowały do niedzielnego meczu ze świadomością, że porażka znacznie skomplikuje ich sytuację w walce o miejsce premiowane występami w europejskich pucharach. Bliscy świetnego rozpoczęcia meczu byli goście z Wrocławia, bowiem w szóstej minucie piłkę w bramce umieścił Przemysław Płacheta. Gol nie został jednak uznany, bowiem utalentowany zawodnik Śląska był na spalonym w momencie podania Roberta Picha.

Piast mógł wyjść na prowadzenie w 19. minucie, ale wówczas świetnej okazji nie zdołał wykorzystać Sebastian Milewski, który po podaniu Tomasza Jodłowca fatalnie spudłował z siedmiu metrów. W 34. minucie dobrą interwencją popisał się Frantisek Plach, który nie dał się zaskoczyć po strzale Israela Puerto.

Tymczasem trzy minuty później na prowadzenie wyszedł Piast. Po dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego z prawego skrzydła, świetnym uderzeniem głową bramkarzowi Śląska szans nie dał Piotr Parzyszek. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej odsłonie tego meczu.

W drugiej połowie wrocławianie szukali okazji do doprowadzenia do wyrównania. Do sytuacji strzeleckich dochodzili Płacheta i Pich, ale bez efektu bramkowego. Piast skutecznie, ale czasami ofiarnie bronił dostępu do własnej bramki.

W 82. minucie piłkę w bramce Śląska umieścił Milewski, ale arbiter po raz drugi w tym meczu nie uznał gola, dopatrując się spalonego. Ostatecznie wynik 1:0 utrzymał się do końca spotkania. Piast dzięki tej wygranej powiększył do czterech punktów swoją przewagę nad czwartym w tabeli Śląskiem.