Niespodzianka na St. Mary’s Stadium! Southampton pokonuje City!

Jan Bednarek
Obserwuj nas w

Piłkarze Southampton pokonali na własnym stadionie Manchester City 1:0. Dzięki tej wygranej ,,Święci” awansowali na 13. miejsce w tabeli. W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał Jan Bednarek, który miał znaczący wkład w to zwycięstwo.

W ostatnim niedzielnym meczu 33. kolejki Premier League, Southampton podejmował na St. Mary’s Stadium Manchester City. Oba zespoły odniosły w poprzedniej serii spotkań pewne zwycięstwa i z nadzieją przystępowały do tej rywalizacji. Drużyna, w której występuje Jan Bednarek nie była jednak faworytem.

Zgodnie z przewidywaniami goście narzucili swoje tempo gry i byli częściej przy piłce. Jednak to piłkarze Southampton w 17. minucie objęli prowadzenie. Zawodnicy City popełnili błąd w rozegraniu piłki, futbolówkę stracił Zinchenko, co wykorzystał Adams, który skutecznie przelobował wysuniętego Edersona.

Zespół prowadzony przez Pepa Guardiolę był wyraźnie podrażniony i dążył do jak najszybszego wyrównania, Nie było to, jednak proste, ponieważ świetnie dysponowany tego dnia był Alex McCarthy, który bronił każde uderzenie ,,Obywateli’’. Do przerwy niespodziewanie prowadziło Southampton.

W drugich 45 minutach dominacja Manchesteru City była jeszcze bardziej widoczna, ale mimo to dalej nie udało im się zdobyć gola. Na tą sytuację próbował reagować Guardiola, który wprowadził na boisku De Bruyne. Belg robił co mógł, ale on i jego koledzy byli tego wieczoru bezradni wobec świetnie zorganizowanej formacji obronnej ,,Świętych’’. Jan Bednarek i inni defensorzy nie popełniali większych błędów, dzięki czemu byli coraz bliżej pokonania wicelidera Premier League. Gospodarze wytrzymali napór rywala i mogli cieszyć się z wygranej.

W następnej kolejce Southampton zagra na wyjeździe z Evertonem. Z kolei Manchester City podejmie u siebie Newcastle.