Cracovia wywozi trzy punkty z Gdańska!

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  04.07.2020 21:53

Lechia Gdańsk - Cracovia  |  fot. ASInfo

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Lechia Gdańsk przegrywa z Cracovią w meczu 34. kolejki Ekstraklasy 0:3. Podopieczni Michała Probierza, dzięki pokaźnemu zwycięstwu, wyprzedzili w tabeli swoich dzisiejszych rywali i awansowali na piąte miejsce w Ekstraklasie, które pozwala im myśleć o grze w kwalifikacjach do europejskich pucharów.

W pierwszej połowie spotkania nieco lepiej radził sobie zespół Cracovii. Pasy oddały trzy celne strzały, natomiast gospodarze tylko jeden, mimo że częściej utrzymywali się przy piłce.

Podopieczni Michała Probierza dopiero w drugiej odsłonie meczu pokazali swoją skuteczność. W 48. minucie piłkę do bramki wpakował Lopes. Wykorzystał on słabe wybicie głową jednego z obrońców Lechii i po zamieszaniu w polu karnym pokonał bramkarza, oddając strzał z okolicy piątego metra.

W 70. minucie Cracovia rozegrała bardzo ładną akcję. W jej końcowej fazie Loshaj, który miał futbolówkę w okolicach jedenastego metra, posłał piłkę do Siplaka. Słowak płaskim strzałem pokonał bramkarza, podwyższając wynik meczu.

W 93. minucie Cracovia wykonywała rzut karny. Do piłki podszedł Hanca, który płaskim strzałem zmylił bramkarza i ustalił wynik meczu na 0:3.