Legia coraz bliżej mistrzostwa! Remis z Piastem!

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  27.06.2020 19:23

Luquinhas  |  fot. Dariusz Hermiesz / GornikZabrze.pl

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
W meczu 33. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa remisuje z Piastem Gliwice. Remis Wojskowych z wiceliderem tabeli znacząco przybliża ich do zdobycia mistrzostwa. Początkowo mecz nie zachęcał telewidzów do zostania przed swoimi odbiornikami, gdyż w pierwszej połowie został oddany tylko jeden celny strzał. Spotkanie zrobiło się znacznie ciekawsze od kiedy Rymaniak otrzymał drugą żółtą kartkę.

Oba zespoły zawiodły kibiców w pierwszej połowie spotkania. Został w niej oddany tylko jeden celny strzał. W 17. minucie znakomitą okazję zmarnował Luquinhas. Brazylijczyk po ładnym dryblingu oddał strzał w lewy dolny róg bramki, ale dobrą interwencją popisał się wtedy Plach.

Na początku drugiej połowy nieodpowiedzialnie zachował się Rymaniak. Doświadczony obrońca w przeciągu minuty otrzymał dwie żółte kartki i od 56. minuty Piast musiał radzić sobie bez jednego piłkarza.

Mimo tego osłabienia, chwilę potem, Piast otrzymał rzut karny po faulu na jednym ze swoich piłkarzy. Do piłki podszedł Jorge Felix, który zmylił Majeckiego i wyprowadził Piast na prowadzenia.

Po tej bramce Legia bardzo mocno zaczęła naciskać na defensywę Piasta. Jedną z lepszych okazji na wyrównanie miał Pekhart, który otrzymał znakomitą piłkę ze skrzydła na pustą bramkę. Czech jednak się pomylił i nie skierował futbolówki w kierunku bramki.

W 84. minucie Legia dokonała swego. Michał Karbownik dośrodkował piłkę do wpuszczonego niedawno na boisku Macieja Rosołka. Młody piłkarz Legii oddał strzał głową, który próbował obronić bramkarz Piasta. Szymon Marciniak miał początkowo wątpliwości, czy piłka minęła całym obwodem linię bramkową, ale ostatecznie uznał bramkę Rosołka. Mecz zakończył się remisem 1:1.