Lechia lepsza od Jagi

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  28.06.2020 16:53

Piotr Stokowiec  |  fot. ASInfo

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Gracze Jagiellonii Białystok - w ramach PKO BP Ekstraklasy - przegrali u siebie z Lechią Gdańsk 1:2. Tym samym podopieczni Stokowca mają komplet wiktorii w grupie mistrzowskiej.

Jak wyglądała ta konfrontacja? Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 18. minucie. Wtedy to jednak dobrze spisał się Kuciak. Bramkarz Lechii uniemożliwił bowiem oddanie celnego uderzenia Mystkowskiemu.

W 31. minucie golkiper gdańszczan zatrzymał strzał Makuszewskiego. Podobnie było kilka minut później.

W 37. minucie na prowadzenie mogli wyjść zaś goście. Dobrą okazję zmarnował jednak Mihalik. W 45. minucie blisko był Paixao, lecz jego próba została w porę zablokowana.

Na pierwsze trafienie w tym niedzielnym spotkaniu czekaliśmy do doliczonego czasu gry. Wtedy to fantastycznie dośrodkował Imaz, a celnym uderzeniem głową popisał się Puljić.

Zaraz na początku drugiej polowy podopieczni Stokowca doprowadzili do wyrównania. Jak padło trafienie? Z lewej strony pola karnego precyzyjnie dośrodkował Ze Gomes, a pięknie z pierwszej piłki przymierzył Zwoliński.

W 74. minucie po raz kolejny przypomniał o sobie Zwoliński. Napastnik Lechii wyszedł sam na sam i ze stoickim spokojem posłał piłkę obok Węglarza.

Pięć minut potem gospodarze próbowali wyrównać. Uderzał Puljić, lecz pewnie interweniował Kuciak.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gracze z Gdańska zdobyli komplet punktów. Obecnie zawodnicy Jagi są na szóstej lokacie (48 oczek). Lechia walczy zaś wciąż o puchary (piąte miejsce, 52 oczka).

W następnym spotkaniu ekipa z Podlasia zagra na wyjeździe z Pogonią. Lechia podejmie zaś Cracovię.