Wisła Płock lepsza od ŁKS-u

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  27.06.2020 16:54

Radosław Sobolewski  |  fot. Wisła Płock

W PKO BP Ekstraklasie gracze Wisły Płock wygrali z ŁKS-em Łódź 2:0. Zawodnicy Sobolewskiego mają w tym momencie dziewięć oczek przewagi nad strefą spadkową.

Faworytami tego meczu byli płocczanie. W końcu gracze Wisły grali z ekipą, która w w 32. meczach zdobyła jedynie 21 punktów. Ostatni raz beniaminek zgarnął oczka w lidze 7 czerwca. Z drugiej strony, Wisła też ma swoje problemy. Gracze z Płocka nie mieli na swoim koncie zwycięstwa od… 7 marca.

Pierwsza połowa tego spotkania zwiastowała jednak, że fatalna seria Wisły zostanie w końcu przerwana. Gospodarze prowadzili bowiem 2:0.

W 19. minucie bramkę zdobył Sheridan. Były napastnik m.in. Jagiellonii wygrał pojedynek biegowy z defensorem rywali i pewnie pokonał bramkarza ŁKS-u.

W 38. minucie w sytuacji sam na sam z golkiperem beniaminka znalazł się zaś Tomasik. Gracz Wisły zachował spokój przy uderzeniu i mieliśmy dwubramkowe prowadzenie gospodarzy.

W 52. minucie na uderzenie zdecydował się Ratajczyk, lecz na posterunku był Kamiński i cały czas mieliśmy 2:0 dla Wisły. Kilkanaście minut później znowu szczęścia próbował zawodnik klubu z Łodzi. Ponownie górą był bramkarz Wisły.

W 76. minucie płocczanie mogli podwyższyć. Futbolówka trafiła do Angielskiego, ale na wysokości zadania stanął Arndt. Dwie minuty później bramkarz beniaminka tym razem obronił uderzenie Urygi.

Finalnie więcej bramek już nie padło (chociaż w końcówce w słupek trafił Furman) i gracze z Płocka pokonali łodzian 2:0. Aktualnie Wisła ma 42 punkty. Łodzianie dokładnie dwa razy mniej.