Kolejna porażka Piasta Gliwice!

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: LigaPolska.pl  |  24.06.2020 19:55

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
W ramach rywalizacji w grupie mistrzowskiej, Lechia mierzyła się z Piastem. Dopiero w drugiej połowie spotkanie w Gdańsku nabrało tempa, piłka kilkukrotnie obijała aluminium, aż w końcu znalazła się w bramce. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Lechii 1:0.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Większość walki toczyła się w środku pola, a piłkarze z dużą trudnością oddawali strzały mogące przynieść zmianę rezultatu.

Tuż przed przerwą doszło do małej kontrowersji. Początkowo arbiter zaliczył gola strzelonego przez Paixao. Jednak, po konsultacji VAR, sędzia dopatrzył się nieprzepisowego zagrania Portugalczyka. Idealnym podaniem w pole karne popisał się Mihalik. Piłka minęła defensywę gości i znalazła się na głowie napastnika Lechii. Niestety, ale futbolówka po strzale Paixao trafiła go jeszcze w rękę i dopiero potem wpadła do bramki. Gospodarze wyglądali na lekko poirytowanych całą sytuacją, ale prowadzący mecz Kwiatkowski zachował się prawidłowo i nakazał wznowienia gry przez bramkarza Piasta.

Druga odsłona zaczęła się niezwykle emocjonująco. Obie drużyny miały dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia, ale piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. W 65. minucie kapitalną sytuację zmarnował Felix.

Kilka chwil potem, podczas walki w polu karnym Piasta doszło do faulu na zawodniku Lechii. Sędzia wskazał na wapno, a karnego na gola zamienił Paixao, który oddał pewny strzał w środek bramki. Patrząc na powtórki całej sytuacji, po którym ekipa z Gdańska dostała rzut karny nasuwają się pytania, czy, aby na pewno była to prawidłowa decyzja arbitra.

Dla drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika jest to druga porażka z rzędu, która może spowodować spadek na 3. miejsce w grupie mistrzowskiej. W ligowej klasyfikacji Lech Poznań do Piastunków traci już tylko punkt. Natomiast Lechia Gdańsk, dzięki dzisiejszej wygranej awansuję na 5. lokatę.