Legia wygrywa w hicie kolejki!

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.02.2020 22:22

Valeriane Gvilia  |  fot. Dariusz Hermiersz / GornikZabrze.pl

Legioniści udowodnili, że ostatnia porażka to tylko wypadek przy pracy. Podopieczni Vukovica w hicie 31. kolejki PKO Ekstraklasy nie dali większych szans drużynie z Wrocławia. Mecz ostatecznie zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Pierwsze momenty spotkania były lekko nerwowe w wykonaniu obu ekip. Z kolei, piłkarze Śląska Wrocław przez dłuższą część rywalizacji nie potrafili realnie zagrozić bramce chronionej przez Majeckiego.

Legia objęła prowadzenie w 35. minucie. Na początku Wszołek popisał się świetnym dośrodkowaniem w pole karne. Po małym zamieszaniu przed bramką Śląska, piłka wpadła pod nogi Gvilii. Pomocnik gospodarzy oddał płaski strzał z bliskiej odległości i zmieścił piłkę pod nogami bramkarza.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Legioniści mieli kilka okazji do strzelenia gola, jednak w większości akcji brakowało skuteczności.

Druga odsłona zaczęła się po myśli gospodarzy. Na listę strzelców ponownie wpisał się Gvilia. Gruzin znów był dobrze ustawiony w polu karnym Śląska. Najpierw do futbolówki najwyżej skoczył Pekhart i zgrał piłkę głową w stronę nie pilnowanego kolegi z drużyny. Gvilia oddał idealny strzał z woleja i nie dał żadnych szans Putnockiemu.

Druga połowa w wykonaniu zawodników Lavicka była kompletnie nieudana. Goście nie byli w stanie nawiązać walki z dobrze zorganizowaną ekipą ze stolicy. Dzięki dzisiejszej wygranej, Legia Warszawa umacnia się na pozycji lidera i w spokoju może przygotowywać się do kolejnych meczy w grupie mistrzowskiej. Drużyna prowadzona przez Vukovica imponuję formą, co potwierdzają wyniki od momentu wznowienia rozgrywek ligowych.