Wysoka wygrana Lecha! 4 gole w Poznaniu

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: LigaPolska.pl  |  09.06.2020 22:17

Piłkarze Lecha Poznań  |  fot. Przemysław Szyszka / Lechpoznan.pl

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Piłkarze Lecha Poznań wygrali na własnym stadionie z Pogonią Szczecin aż 4:0. Dzięki temu zwycięstwu zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Żurawia awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

W jednym z wtorkowych spotkań 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań podejmował na własnym stadionie Pogoń Szczecin. Dla obu drużyn był to bardzo ważny mecz, ponieważ ewentualna wygrana dawała awans na podium rozgrywek.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy byli częściej przy piłce i kontrolowali tempo gry. Swoją dominacje ,,Kolejorz”’ potwierdził w 22. Minucie, gdy przeprowadził składną akcję, która dała im prowadzenie. Tymoteusz Puchacz po rajdzie lewą stroną boiska zagrał do znajdującego się w polu karnym Jakuba Modera. Pomocnik Lecha uderzył z pierwszej piłki w prawy róg bramki i zdobył trzeciego gola w sezonie.

W 31 minucie Lech prowadził już 2:0. Christian Gytkjaer wykorzystał złe zachowanie z piłką Podstawskiego i uderzył sprzed pola karnego pokonując wyraźnie zaskoczonego całą sytuacją Stipicę.

Pogoń próbowała jeszcze zdobyć gola kontaktowego. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy dobrą szansę miał Podstawski, ale jego uderzenie obronił van der Hart i do przerwy wynik już się nie zmienił.

W 57. minucie piłkarze Lecha podwyższyli prowadzenie na 3:0. Z dystansu uderzył Moder, jednak jego strzał oraz dobitkę Butki obronił Stipica. Chorwata pokonał dopiero Ramierez, który z odległości kilku metrów zdobył swoją 9. bramkę w lidze.

Gola na 4:0 poznaniacy zdobyli zaledwie 4 minuty później. Dani Ramirez zagrał prostopadłą piłkę do wbiegającego w pole karne Jakuba Kamińskiego. Młody skrzydłowy w sytuacji sam na sam z bramkarzem zachował spokój i pewnie skierował piłkę do siatki.

W 30. kolejce ekstraklasy, ostatniej przed podziałem na grupy, Lech zagra w Kielcach z Koroną. Natomiast Pogoń podejmie na własnym stadionie Lechię Gdańsk.