Przełamanie Cracovii, wygrana w Gdańsku

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.02.2020 22:22

Michał Probierz  |  fot. ASInfo

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Cracovia z trzema punktami! Podopieczni Michała Probierza po raz pierwszy od lutego sięgnęli po pełną pulę. We wtorkowym meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy pokonali 3:1 na wyjeździe Lechię Gdańsk.

Cracovia przystępowała do wtorkowego spotkania z zamiarem przełamania fatalnej serii sześciu kolejnych porażek. Podopieczni Michała Probierza wybiegli na boisko zdeterminowani i już w piątej minucie mogli objąć prowadzenie. Dobrej sytuacji nie zdołał jednak wykorzystać Rafael Lopes, którego uderzenie z trzynastu metrów świetnie wybronił Dusan Kuciak. Kilka minut później minimalnie niecelnie na bramkę Lechii uderzał Pelle van Amersfoort.

Bramkarz lechistów nie mógł narzekać na brak pracy. Musiał także interweniować po celnym uderzeniu Sergiu Hanki. Ataki Pasów przyniosły efekt w 33. minucie. Hanca płasko zagrał spod linii końcowej do niepilnowanego w polu karnym Van Amersfoorta, który strzałem przy dalszym słupku nie dał szans Kuciakowi. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie tego meczu.

Szybkie wyrównanie

Druga odsłona meczu nie mogła rozpocząć się lepiej dla gospodarzy, którzy zaraz po wznowieniu gry doprowadzili do wyrównania. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Karola Fili z prawej strony boiska, bramkarza Cracovii ładnym uderzeniem głową pokonał Łukasz Zwoliński.

Radość zespołu Piotra Stokowca nie trwała jednak długo, bowiem w 51. minucie Cracovia ponownie była na prowadzeniu. Po zagraniu z lewej strony boiska piłkę do bramki własnego zespołu skierował Mario Maloca.

W kolejnych minutach Pasy starały się bronić korzystnego dla siebie rezultatu, natomiast gospodarze szukali drugiego gola. W 66. minucie po raz drugi na listę strzelców mógł się wpisać Zwoliński, ale tym razem uderzył niecelnie. Była to jednak jedna z nielicznych groźnych sytuacji.

Trzeci cios Pasów

W samej końcówce spotkania Cracovia zdobyła jeszcze trzeciego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Van Amersfoort, który wykończył kontratak swojej drużyny.