Wygrana Jagiellonii w Krakowie

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: LigaPolska.pl  |  31.05.2020 16:58

Piłkarze Jagiellonii Białystok  |  fot. ASInfo

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali na wyjeździe Cracovię 1:0 po golu w 88. minucie. Dzięki tej wygranej goście tracą już tylko 3 punkty do miejsca na podium ekstraklasy.

W 27 kolejce PKO BP Ekstraklasy Cracovia podejmowała na własnym stadionie Jagiellonię. Obie drużyny przed meczem dzieliło zaledwie 5 punktów, więc mogliśmy spodziewać się ciekawego i wyrównanego meczu.

W pierwszej połowie dominowała Jagiellonia, która była częściej przy piłce i konstruowała więcej sytuacji strzeleckich, głównie po rzutach rożnych. Jednak większe zagrożenia w polu karnym rywali po kontratakach stwarzała Cracovia. Jednak żadna z drużyn nie potrafiła pokonać bramkarza rywala.

Po przerwie gospodarze mieli swoje szanse na zdobycia gola, ale zawodnicy pasów byli na pozycji spalonej. Jagiellonia również mogła objąć prowadzenie. Swoją szansę na zdobycie gola miał między innymi Puljić, jednak Chorwat uderzył wysoko nad bramką.

Decydująca akcja tego meczu miała miejsce w 88. minucie, gdy w polu karnym gospodarzy znalazł się Mystkowski, który dwie minuty wcześniej pojawił się na boisku. Młodzieżowiec Jagielloni wygrał walkę o piłkę z obrońcą, obrócił się i uderzył w lewy róg bramki dając swojej drużynie zwycięstwo.

W następnej kolejce Cracovia zagra w Szczecinie z Pogonią. Natomiast Jagiellonia podejmie u siebie Wisłę Płock.