Wysoka wygrana Korony!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: LigaPolska.pl  |  31.05.2020 14:24

Piłkarze Korony Kielce  |  fot. ASInfo

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Piłkarze Korony Kielce odnieśli drugie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Macieja Bartoszka pokonali Wisłę Płock 4:1.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 27 kolejki PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock podejmowała na własnym stadionie Koronę Kielce. Spotkanie zapowiadało się jako emocjonujące, ponieważ gospodarze chcieli przybliżyć się do grupy mistrzowskiej. Z kolei goście zamierzali zmniejszyć stratę punktową do pozycji gwarantującej utrzymanie w lidze.

Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze Wisły Płock, którzy w 15. minucie objęli prowadzenie. Z lewej strony boiska piłkę na pole karne dośrodkował Merebaszwili. Tam dobrze zachował się Kocyła, który wykorzystał złe zachowanie w obronie Kovačevicia i pokonał bramkarza rywali. Dla młodego skrzydłowego był to debiutancki gol w ekstraklasie.

W 30 minucie piłkarze z Kielc wyrównali. Forsell zagrał z rzutu rożnego piłkę na bliższy słupek, gdzie znalazł się Kovacević. Bośniak, wykorzystał spóźnioną reakcję obrońców i uderzeniem głową pokonał bramkarza Wisły.

4 minuty później goście objęli prowadzenie. Gola na 2:1 strzelił Cebula, wykorzystując nieudaną próbę wybicia piłki przez obrońcę gospodarzy. Pomocnik Korony z bliskiej odległości uderzył na tyle mocno, że futbolówka obiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Po przerwie częściej przy piłce byli płocczanie, którzy próbowali doprowadzić do remisu. Jednak to Korona Kielce w 67. minucie zdobyła gola na 3:1. Forsell oddał strzał w polu karnym, piłka przeszła jeszcze między nogami Urygi i trafiła do siatki.

W 87. minucie Jacek Kiełb znalazł się na lewym skrzydle, skrzydłowy Korony uderzył z obrębu pola karnego i zdobył ostatniego gola w tym meczu. Goście ostatecznie okazali się lepsi w tym meczu i zasłużenie wygrali 4:1.

Wisła Płock w następnej kolejce zagra w Białymstoku z Jagiellonią. Natomiast Korona Kielce swój kolejny mecz rozegra na własnym stadionie z Piastem Gliwice.