Wygrana Górnika w Łodzi

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: LigaPolska.pl  |  30.05.2020 16:52

Radość zawodników Górnika Zabrze  |  fot. ASInfo

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Piłkarze Górnika Zabrze odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Zabrzanie pokonali ŁKS Łódź 1:0.

W pierwszym sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy ŁKS podejmował na własnym stadionie Górnika Zabrze. W drużynie gospodarzy jako trener łodzian debiutował Wojciech Stawowy, który ma utrzymać ŁKS w lidze. Górnik natomiast walczył o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie i przybliżenie się do grupy mistrzowskiej.

Na początku spotkania częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale to zabrzanie stwarzali groźniejsze sytuacje pod bramką rywali.

ŁKS mógł objąć prowadzenie w 28. minucie, gdy Pirulo zszedł do środka i oddał mocny strzał, z którym jednak poradził sobie bramkarz. Szansę na dobicie piłki miał jeszcze Ratajczyk, ale młody skrzydłowy z bliskiej odległości uderzył niecelnie.

W 36. minucie w polu karnym gospodarzy znalazł się Angulo, który miał dużo szczęścia, gdy futbolówka odbiła się od niego i trafiła pod nogi Giakoumakisa. Greg pokonał Malarza i zdobył swojego debiutanckiego gola w ekstraklasie, dzięki czemu wyprowadził Górnika na prowadzenie.

Po przerwie sytuacja na boisku nie zmieniła się znacząco. Zawodnikom ŁKS-u brakowało szybkości i płynności w rozgrywaniu piłki. Natomiast Górnik stwarzał sobie kolejne sytuacje bramkowe. Groźnie uderzał Bochniewicz, czy Jimenez.

ŁKS do końca meczu próbował wyrównać, ale podopieczni trenera Wojciecha Stawowego nie potrafili w tym dniu pokonać bramkarza rywali. W następnej kolejce w starciu beniaminków łodzianie zagrają na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Natomiast piłkarze Górnika mają szczególne powody do zadowolenia, ponieważ wygrali pierwszy mecz wyjazdowy w tym sezonie. Zabrzanie awansowali o jedną pozycję i tracą już tylko punkt do grupy mistrzowskiej. Za tydzień zagrają u siebie z Lechią Gdańsk.