Werder bezbramkowo remisuje z M’Gladbach

Yann Sommer
Obserwuj nas w

Werder po dość wyrównanym meczu remisuje z Borussią M’Gladbach. Zespół gości po raz kolejny nie zdobywa trzech punktów, ale remis pozwolił im wyprzedzić Bayer Leverkusen i obecnie plasują się na 4. miejscu w tabeli, premiowanym grą w Lidze Mistrzów. Gospodarze natomiast zdobyli cenny punkt, w kontekście walki o utrzymanie w Bundeslidze.

W pierwszej połowie nieco lepiej zaprezentował się faworyt spotkania – Borussia M’Gladbach. Stwarzali więcej sytuacji niż goście, a stosunek celnych strzałów wynosił 2:4. Dobrze spisujący się Pavlenka skutecznie udaremniał starania m.in. Thurama czy to Neuhausa i dlatego do przerwy na tablicy wyników utrzymywał się remisowy rezultat.

W drugiej połowie to zespół z Bremy odziwo przeważał. Determinacja gospodarzy, którzy oddali w tej połowie aż pięć celnych strzałów na bramkę została udaremniona przez Sommera. Ostatecznie w meczu go gospodarze lepiej się prezentowali. Jednak przez nieskuteczność napastników, końcowy rezultat to bezbramkowy remis.