Liga koreańska: Mistrz wygrywa na inaugurację

K-League 1 - koreańska ekstraklasa
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: K-League 1 - koreańska ekstraklasa

W piątkowe południe zainaugurowany został nowy sezon ligi koreańskiej K-League. Rozgrywki od zwycięstwa rozpoczął broniący mistrzowskiego tytułu zespół Jeonbuk Hyundai Motors, który pokonał Suwon Samsung Bluewings.

Mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie, bowiem naprzeciwko siebie stanęła najlepsza drużyna poprzedniego sezonu oraz zdobywca krajowego pucharu. Od pierwszej minuty mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy jednak długo nie mogli znaleźć sposobu na defensywę rywali.

W ostatnim kwadransie piłkarze Jeobuk Hyundai Motors mieli ułatwione zadanie, bowiem w 75. minucie z boiska z boiska został usunięty australijski zawodnik gości Terry Antonis.

Sześć minut przed końcem meczu padła bramka dającą gospodarzom zasłużone zwycięstwo. Na listę strzelców wpisał się wówczas Lee Dong-gook.

Jeonbuk Hyundai Motors – Suwon Hyundai Motors 1:0 (1:0)
1:0 Lee Dong-gook 84′

W sobotę kolejne trzy spotkania

Kolejne spotkanie inauguracyjnej kolejki ligi koreańskiej czekają nas w sobotę. Pierwsze spotkanie rozpocznie się już o godzinie 7:00 czasu polskiego, a boisko wybiegną piłkarze wicemistrza Korei Południowej Ulsan Hyundai. Ich rywalem będzie wojskowy klub Sangju Sangmu.