REKLAMA
REKLAMA

14 klubów Ekstraklasy ze zgodą na treningi klubowe

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PZPN  |  06.05.2020 14:03
14 klubów Ekstraklasy ze zgodą na treningi klubowe

Piłkarze Legii Warszawa  |  fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
14 klubów polskiej ekstraklasy otrzymało zgodę na treningi klubowe, o czym na swojej stronie internetowej poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. W blokach startowych wciąż pozostają Korona Kielce i Lechia Gdańsk. Poniżej umieszczamy oficjalny komunikat w sprawie.

Oświadczenie PZPN ws. zgody na treningi klubowe:"Komisja Medyczna PZPN przeprowadziła analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach PKO BP Ekstraklasy. Ich wynikiem jest zgoda rozpoczęcie z dniem 6 maja treningów grupowych w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku.

W tej grupie znalazły się kolejne dwa kluby: Arka Gdynia i ŁKS Łódź.

Wcześniej w środę przed południem taką zgodę uzyskało dwanaście klubów: Legia Warszawa, Wisła Płock, Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin,  Cracovia, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań oraz Wisła Kraków.

W pozostałych klubach trwa dalsza diagnostyka osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 i do czasu potwierdzenia przez Komisję możliwości rozpoczęcia treningów grupowych, Kluby te prowadzą treningi indywidualne."
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy