REKLAMA
REKLAMA

Wisła Płock kolejnym klubem z redukcją zarobków

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Wisła Płock  |  31.03.2020 16:34
Wisła Płock kolejnym klubem z redukcją zarobków

Dominik Furman  |  fot. ASInfo

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Wisła Płock jest kolejnym klubem PKO Ekstraklasy, który podjął decyzję związaną z obniżką wynagrodzeń piłkarzy pierwszego zespołu. Wpływ na taki stan rzeczy ma przerwa w rozgrywkach ligowych, a także fakt, że na dzisiaj nie jest znany dokładny termin powodu zawodników do gry.

Oświadczenie Wisły Płock w sprawie obniżenia pensji w klubie


"Zarząd Wisły Płock po wspólnych ustaleniach zarówno z samymi zawodnikami, jak i szkoleniowcem Radosławem Sobolewskim zadecydował, że podstawowe wynagrodzenie wszystkich członków drużyny oraz pierwszego trenera zostanie obniżone o 50%" - czytamy w komunikacie klubu z Mazowsza.

- W tej kryzysowej sytuacji zagrażającej funkcjonowaniu klubów piłkarskich nasz zespół wykazał się zrozumieniem. Szybko też doszliśmy do porozumienia. Aktualnie wprowadzamy plan oszczędnościowy, który ma na celu przetrwanie tego bardzo ciężkiego okresu - powiedział prezes Wisły Płock, Jacek Kruszewski.

Decyzja o niższym wynagrodzeniu obowiązywać będzie do czasu rozegrania pierwszego z zaległych spotkań PKO Ekstraklasy, bądź do dnia 30 czerwca 2020 roku. Obniżenie podstawowych pensji członków drużyny to próba wyjścia z trudnej sytuacji i zminimalizowania strat związanych z aktualnym brakiem przychodów.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco