REKLAMA
REKLAMA

Piłkarze Śląska zgodzili się na zamrożenie wynagrodzeń

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  24.03.2020 19:40
Piłkarze Śląska zgodzili się na zamrożenie wynagrodzeń

Śląsk Wrocław  |  fot. ASInfo

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Śląsk Wrocław poinformował w oficjalnym komunikacie, że zawodnicy klubu zgodzili się na zamrożenie znacznej części swoich wynagrodzeń. Jest to oczywiście związane z obecną sytuacją wynikającą z pandemii koronawirusa.

Oświadczenie WKS Śląsk Wrocław


"W związku z pandemią koronawirusa, zawieszeniem rozgrywek PKO Ekstraklasy i w konsekwencji zamrożeniem przychodów do budżetu klubu, przedstawiamy wspólne stanowisko zarządu oraz piłkarzy WKS Śląsk Wrocław w sprawie częściowego wstrzymania wynagrodzeń zawodników.

W wyniku wspólnie wypracowanego porozumienia, w trosce o stabilność finansową i przyszłość klubu, zawodnicy Śląska Wrocław zgodzili się na zamrożenie znacznej części swoich wynagrodzeń. Tym samym będą otrzymywać od 15% do maksymalnie 30% swoich podstawowych miesięcznych pensji.

- Wszyscy wspólnie walczymy z koronawirusem. W tej walce kluczowa jest nasza solidarność. Cieszę się, że piłkarze Śląska – osoby ważne i podziwiane przez wielu wrocławian – w tej wyjątkowej sytuacji zdali egzamin z solidarności i jako pierwsi w Polsce postanowili w ten sposób dać przykład odpowiedzialności za losy swojego klubu – podkreśla Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

Zawieszenie części wynagrodzeń to sposób na pomoc klubowi oraz jego pracownikom, a także zminimalizowanie strat związanych z wyjątkowo trudnym okresem, w którym z powodu zawieszenia rozgrywek klub nie jest w stanie generować żadnych przychodów.

- Rozumiemy powagę sytuacji, która dotyka nas wszystkich. Wierzymy, że tylko jednocząc się w obliczu problemów, możemy je wspólnie przezwyciężyć – dodaje Krzysztof Mączyński, kapitan WKS-u.

Zmianie nie ulegnie wysokość wynagrodzeń jedynie najmłodszych piłkarzy.

– To inicjatywa rady drużyny, która świadczy o odpowiedzialności doświadczonych zawodników i prawdziwym charakterze naszego zespołu – zaznacza Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław."
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

MikeMike | 24.03.2020 20:32

Super! Mają wielkie serca chłopaki, świetny gest. Dozgonny rispekt

Rysiek | 25.03.2020 19:58

Czy zamrożenie pensji oznacza, że później dostaną całość? Jeżeli tak rozumuje to, żaden gest tych marnych kopaczy, których ograłbym na orliku, tylko zwykła przyzwoitość. Jeżeli sezon nie zostanie dokończony nie powinni dostać ani złotówki więcej, bo nie generują pieniędzy la klubu zysków chociażby z transmisji. Sam jestem operatorem kamery i nie zarabiam będąc przy piłce, więc nie rozumiem czemu piłkarzyki mieliby dostać później całość wynagrodzeń w przypadku sytuacji gdy sezon nie zostanie dokończony.ligapolska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
20.09 19:26