REKLAMA
REKLAMA

Vuković: Zawieszenie jest optymalnym rozwiązaniem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ASInfo  |  15.03.2020 21:44
Vuković: Zawieszenie jest optymalnym rozwiązaniem

Aleksandar Vukovic  |  fot. Artur Kraszewski / LKSLodz.pl

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Szkoleniowiec Legii Warszawa Aleksandar Vuković z pokorą przyjął zawieszenie rozgrywek PKO Ekstraklasy ze względu na zagrożenie koronawirusem.

- To sytuacja bardzo nietypowa, która jeszcze kilka dni temu była całkowicie nie do przewidzenia. Każdy z nas po raz pierwszy ma do czynienia z czymś takim - wyznał trener lidera rozgrywek w Polsce w rozmowie z oficjalnym serwisem stołecznego klubu.

- Musimy zadbać przede wszystkim o zdrowie własne, a także naszych najbliższych. To właśnie jest rzeczą w tym momencie absolutnie najważniejszą. Wszyscy musimy się na tym skupić, ponieważ każdy z nas jest odpowiedzialny za to, aby jak najszybciej uporać się z zagrożeniem - podkreślił serbski szkoleniowiec.

- Zawieszenie rozgrywek jest optymalnym rozwiązaniem w takich okolicznościach. Sam tak wnioskowałem, ponieważ po swoich własnych przemyśleniach byłem takiego zdania. Jako trener musiałem być jednak w pełnej gotowości. Wraz z całym sztabem musieliśmy cały czas przygotowywać drużynę na okoliczność, gdyby mecz z Lechem w Poznaniu miał się odbyć. Tak się do tego nastawialiśmy - ujawnił Vuković.

- Początkowo mieliśmy wyjechać w piątek rano, a wieczorem przeprowadzić trening w Opalenicy. Postanowiliśmy jednak, że piątkowy trening zorganizujemy jeszcze przy Łazienkowskiej, a do Poznania wyruszymy o godzinie 16:00. Zdawałem sobie sprawę, że do tej godziny decyzje mogą zostać już podjęte, i tak też się stało. Wychodzi więc na to, że podjęliśmy słuszne kroki i zmniejszyliśmy ryzyko do minimum - dodał Serb.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy