Nafciarze wygrali w Gdyni

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  07.03.2020 16:59

Radosław Sobolewski  |  fot. Aśka Żmijewska / Wisła Kraków SSA

Piłkarze wracają na boiska!
Ważne zwycięstwo w sobotnie popołudnie odniosła Wisła Płock, która w wyjazdowym meczu pokonała 2:1 Arkę Gdynia. Po tym spotkaniu Nafciarze mają już 11 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Goście z Płocka wyszli na prowadzenie w 18. minucie. Po prostopadłym podaniu, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Torgil Gjersten i pokonał bezradnego Steinborsa.

W 33. minucie Arka była blisko doprowadzenia do wyrównania, ale po strzale głową Jankowskiego bramkarz Wisły Płock odbił piłkę na poprzeczkę. W 41. minucie Arka doznała poważnego osłabienia, bowiem za brzydki faul na Furmanie czerwoną kartką ukarany został Deja.

Mimo gry w osłabieniu Arka powinna wyrównać w 55. minucie. Piłkę z prawej strony pola karnego otrzymał wówczas Młyński, ale uderzył tuż obok słupka. Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w 62. minucie. Po dośrodkowaniu Szwocha z lewej strony boiska, piłkę głową do bramki skierował Uryga.

Do końca meczu goście starali się kontrolować wydarzenia na boisku. W doliczonym czasie gry Arce udało się zdobyć kontaktowego gola. Rozmiary porażki zmniejszył Vejinović.

Arka Gdynia - Wisła Płock 1:2 (0:1)

0:1 Gjertsen 18'