Legia umocniła się na pozycji lidera

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  04.03.2020 22:30

Piłkarze Legii Warszawa  |  fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Swój czternasty z kolei mecz ze strzelonym golem zaliczyła w środowy wieczór Legia Warszawa, która pokonała w ramach 25. kolejki polskiej ekstraklasy Lechię Gdańsk 2:0. Dzięki tej wiktorii podopieczni Aleksandara Vukovicia legitymują się dorobkiem 51 punktów na koncie.

Obie ekipy przystępowały do swojej potyczki po zwycięskich bojach, które miały miejsce w miniony weekend. Triumfator ostatniej edycji Pucharu Polski pozostawił w pokonanym polu Koronę Kielce. Z kolei Wojskowi wygrali w hicie 24. kolejki PKO Ekstraklasy z Cracovią.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji goli z udziałem obu ekip zabrakło. Zespołem aktywniejszym w ofensywie byli co prawda gości, ale podopieczni Piotra Stokowca dobrze spisywali się w defensywie, ustawiając mur nie do sforsowania dla rywali w okolicach własnej "szesnastki".

Po zmianie stron w dalszym ciągu to Legia szukała gola, a Lechia się broniła. Tylko dzięki Dusanowi Kuciakowi już od 51 minuty lechiści nie przegrywali 0:1, gdy celnym strzałem popisał się Jose Kane. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. W 57. minucie na prowadzenie stołeczny team wyprowadził Paweł Wszołek, wykorzystując akcje sam na sam.

Co prawda dwadzieścia minut przed końcem podstawowego czasu rywalizacji bramkę wyrównująca mógł zdobyć Filip Mladenović, ale na przeszkodzie zawodnika teamu z Trójmiasta stanęła poprzeczka. Ostatnie słowo należało z kolei do Mateusza Cholewiaka, który w doliczonym czasie zdobył swoją premierową bramkę dla Legii.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:2 (0:0)

0:1 Wszołek 57'
0:2 Cholewiak 90+6'

Lechia: Haydary 90+4', Mladenovic 90+5'
Legia: Wszołek 74', Jędrzejczyk 82', Vesovic 90+4'

Lechia (4-2-3-1): Kuciak – Fila (76' Gomes), Kobryń, Maloca, Mladenović, Tobers, Haydary, Gajos, Kubicki (58' Makowski), Pietrzak (63' Saief), F. Paixao

Legia (4-2-3-1): Majecki – Vesović, Jędrzejczyk, Wieteska, Karbownik, Antolić, Gwilia, Wszołek, Luquinhas (89' Cholewiak), Novikovas (71' Slisz), Kante (80' Pekhart).

Sędzia główny: Tomasz Musiał (Kraków)