ŁKS wraca na właściwe tory!

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: LigaPolska.pl  |  04.03.2020 20:05

ŁKS Łódź wraca do Ekstraklasy  |  ŁKS Łódź

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
W środowy wieczór ŁKS Łódź rywalizował z Zagłębiem Lubin w ramach 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Łodzianie odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo 3:2 i przerwali fatalną serię niepowodzeń.

Spotkanie już od pierwszych minut było emocjonujące. Oba zespoły prezentowały ofensywną grę i często konstruowały dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Worek z bramkami rozwiązał się w 18. minucie, gdy po strzale jednego z pomocników gospodarzy piłka odbiła się od aluminium i trafiła na głowę Morosa Garcia. Hiszpan skierował futbolówkę do siatki dzięki przytomnej postawie w polu karnym.

Dosłownie chwilę potem ŁKS mógł podwyższyć prowadzenie za sprawą Guimy, ale pomocnik zmarnował sytuacje sam na sam. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i w 29. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego drużyna z Lubina doprowadziła do remisu. Wszystko za sprawą bramki samobójczej. Po mocnym uderzeniu piłka odbiła się od nóg Morosa Garcia i zaskoczyła bramkarza Łodzian.

W 31. minucie niefortunnej interwencji we własnym polu karnym dopuścił się Bashkirov, który dotknął piłki ręką. Sędzia bez większych wątpliwości wskazał na wapno i ukarał obrońcę gości żółtą kartką. Karnego na gola zamienił Dominguez, który mocnym strzałem w sam środek bramki nie dał żadnych szans Hładunowi.

Niecały kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy ŁKS umocnił prowadzenie dzięki Ratajczykowi. Młody pomocnik gospodarzy z niezwykłym spokojem przyjął piłkę tuż przed bramkarzem, dwukrotnie zwiódł balansem ciała kilku obrońców przeciwnika i skierował piłkę do siatki.

Pod koniec spotkania również nie brakowało emocji. Bramkę kontaktową zdobył Białek, który wykorzystał błąd w defensywie rywali. Młody pomocnik oddał strzał z pierwszej piłki do pustej bramki.

ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 3:2 (2:1)