Lech z wygraną, Górnik pokonany

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  03.03.2020 19:51

Christian Gytkjaer  |  fot. Karol Cichoń / WislaKrakow.com

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
W jednym z wtorkowych spotkań 25. kolejki PKO Ekstraklasy, Lech Poznań wysoko 4:1 pokonał przed własną publicznością Górnik Zabrze.

Spotkanie nie mogło lepiej ułożyć się dla gospodarzy, którzy już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Po strzale Kostewycza z lewej strony pola karnego Chudy zdołał odbić piłkę, ale ta trafiła do zupełnie nieobstawionego w polu karnym Daniego Ramireza. Hiszpan nie miał żadnych problemów z trafieniem do siatki z ośmiu metrów.

W kolejnych minutach Górnik starał się odpowiedzieć. Goście z Zabrza stwarzali sobie sytuację, a jedną z nich w 16. minucie zmarnował Jesus Jimenez. Groźnie na bramkę Lecha kilkanaście minut później uderzał również Jirka.

Ataki Górnika przyniosły efekt w 35. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony fatalnie interweniował Van der Hart, który trącił piłkę wprost na nogę Piotra Krawczyka. Ten pewnie doprowadził do wyrównania. W końcówce pierwszej połowie obie drużyny miały jeszcze swoje okazje, ale ostatecznie wynik 1:1 nie uległ zmianie.

Dziewięć minut po przerwie Kolejorz ponownie wyszedł na prowadzenie. Wówczas z piłką w pole karne rywali wbiegł Kamil Jóźwiak i ładnym technicznym uderzeniem przy słupku nie dał szans bramkarzowi Górnika.

W kolejnych minutach Lech grał już znacznie pewniej niż w pierwszej połowie i już tak często nie dopuszczał rywali do swojego pola karnego. Ostatecznie losy rywalizacji rozstrzygnięte zostały w 80. minucie. Po prostopadłym podaniu Modera, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Christian Gytkjaer.

Sześć minut później najlepszy strzelec Kolejorza po raz drugi wpisałsię na listę strzelców, ustalając wynik meczu na 4:1.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 4:1 (1:1)

1:0 Ramirez 3'
1:1 Krawczyk 35'
2:1 Jóźwiak 54'
3:1 Gytkjaer 80'
4:1 Gytkjaer 86'