Legia zmierza po tytuł. Cracovia pokonana

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  29.02.2020 22:15

Piłkarze Legii Warszawa  |  fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
W meczu na szczycie tabeli PKO Ekstraklasy, Legia Warszawa pokonała 2:1 Cracovię i umocniła się na prowadzeniu. Po tym spotkaniu podopieczni Aleksandara Vukovicia mają sześć punktów przewagi.

Legia objęła prowadzenie w 20. minucie. Po dośrodkowaniu Novikovasa z rzutu rożnego, piłka trafiła na piątym metrze przed bramką do zupełnie niepilnowanego Antolicia, który nie miał najmniejszych szans z umieszczeniem piłki w siatce.

Tuż przed przerwą Legia zdobyła drugiego gola. Tym razem Peskovicia precyzyjnym strzałem ponad 20 metrów pokonał Gwilia. Bramkarz Cracovii nie miał w tej sytuacji szans na skuteczną interwencję.

W 50. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Cracovii za zagranie piłki ręką przez Vesovicia. Jedenastkę uderzeniem przy słupku wykorzystał Hanca.

W kolejnych minutach Legia pewnie kontrolowała wydarzenia na boisko, nie pozwalając Pasom na zbyt wiele. Sama miała natomiast okazje do podwyższenia wyniku. Ostatecznie jednak rezultat nie uległ już zmianie.

Legia Warszawa - Cracovia 2:1 (2:0)

1:0 Antolić 20'
2:0 Gwilia 44'
2:1 Hanca (k.) 51'

Legia - Jędrzejczyk, Vesović, Martins
Cracovia - Rapa, Siplak

Legia: Majecki – Vesović, Jędrzejczyk, Wieteska, Karbownik – Martins (90+2' Astiz), Antolić, Novikovas (63' Wszołek), Gwilia – Luquinhas (90+3' Pekhart), Kante

Cracovia: Pesković – Siplak, Jablonsky, Helik, Rapa – Gol, Loshaj, Lusiusz, Wdowiak (66' Fiolić) – Hanca, Vestenicky.