Jagiellonia na remis z Lechem

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  28.02.2020 23:01

Iwajło Petew  |  fot. Jagiellonia Białystok

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
W drugim piątkowym spotkaniu 24. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 z Lechem Poznań. Gospodarze tym samym pozostają bez ligowego zwycięstwa w 2020 roku.

Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli sobie gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Runje, ale główkował nad poprzeczką. W 24. minucie dobrą interwencją popisał się z kolei Van der Hart, który nie pozwolił rywalowi na zdobycie bramki uderzeniem z ostrego kąta.

Jagiellonia konsekwentnie jednak szukała okazji do zdobycia gola. W 40. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Borysiuk, ale i tym razem bramkarz Lecha nie dał się zaskoczyć. Van der Hart skapitulował jednak kilka chwil później. Co prawda najpierw świetnie wybronił strzał głową Puljicia, ale przy dobitce Tiru z bliskiej odległości był już bezradny.

Lech jeszcze przed przerwą był bliski doprowadzenia do wyrównania, ale piłka po strzale Puchacza zza pola karnego trafiła w poprzeczkę. Tuż po przerwie piłkę w bramce Jagiellonii umieścił Jóźwiak, ale gol nie został uznany, bowiem okazało się, że był na minimalnym spalonym.

Kolejne minuty do ataki Lecha, ale Jagiellonia również starała się odgryzać. W 57. minucie bliski podwyższenia na 2:0 był Romanczuk, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

Tymczasem w 62. minucie Kolejorz zdobył wyrównującego gola. Na strzał z dystansu zdecydował się Moder i kompletnie zaskoczył Węglarza, który powinien w tej sytuacji interweniować zdecydowanie lepiej.

Kolejorz starał się pójść za ciosem i stworzył sobie dobre okazje do zdobycia zwycięskiego gola. Skutecznością nie wykazał się jednak Gytkjaer, który najpierw z bliska uderzył nad poprzeczką, a kilka minut później zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Ostatecznie wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:1 (1:0)