Raków wygrywa z Piastem!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  28.02.2020 19:55

Prezes Rakowa Wojciech Cygan i trener Marek Papszu  |  fot. Raków Częstochowa

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Po trzech ligowych spotkaniach bez wygranej, Raków Częstochowa zapisał na swoje konto komplet punktów. W piątkowym meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy pokonał 2:0 Piasta Gliwice.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla Rakowa, który w 16. minucie wyszedł na prowadzenie. W roli głównej w tej sytuacji wystąpił Daniel Bartl, który najpierw świetnie minął przed polem karnym jednego z rywali, a następnie uderzeniem z szesnastu metrów w okienko nie dał szans bramkarzowi Piasta.

Piast mógł doprowadzić do wyrównania w 30. minucie, ale świetnie zachował się bramkarz Rakowa, który odważnie wyszedł poza pole karne i uprzedził jednego z piłkarzy Piasta, naprawiając błąd swoich kolegów.

W kolejnych minutach dwóch bardzo dobrych okazji do zdobycia gola i po raz kolejny wpisania się na listę strzelców nie zdołał wykorzystać Bartl, który najpierw uderzył bardzo niecelnie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, a kilka chwil później nie trafił piłkę mając przed sobą praktycznie pustą bramkę. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

W 62. minucie świetną indywidualną akcję przeprowadził Szczepański, ale jego uderzenie zza pola karnego świetnie wybronił bramkarz. Cztery minuty później okazję miał również Brown Forbes, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Piasta. W odpowiedzi wyrównać mógł Sokołowski, ale ze środka pola karnego uderzył nad poprzeczką.

Tymczasem w 80. minucie Piast zdobył drugiego gola. Po zagraniu Tudora z prawej strony pola karnego, piłkę do siatki z kilku metrów spokojnie skierował Brown Forbes. Jak się okazało była to ostatnia bramka tego spotkania.

Raków Częstochowa - Piast Gliwice 2:0 (1:0)