Piast znalazł sposób na Cracovię

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.02.2020 21:54

Sebastian Milewski i Piotr Parzyszek  |  fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Siódmej porażki w tym sezonie doznała Cracovia. W wyjazdowym meczu Pasy musiały uznać wyższość Piasta Gliwice, który wygrał skromnie 1:0 po trafieniu Milewskiego.

W pierwszej połowie kibice oglądali ciekawe spotkanie, w którym obie drużyny szukały swoich okazji do zdobycia gola. Początek był wyrównany, ale z biegiem czasu inicjatywę przejął zespół Michała Probierza.

Cracovia w pierwszej odsłonie częściej gościła pod bramką przeciwnika, ale ani razu nie znalazła sposobu na defensywę rywali. Gdy Pasy dochodziły do sytuacji strzeleckich, na przeszkodzie stawał im Plach, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli podopieczni Waldemara Fornalika, którzy już w 55. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale uderzenie Tuszyńskiego z trudem obronił Pesković. Bramkarz Cracovii skapitulował jednak pięć minut później, gdy uderzeniem z sześciu metrów pokonał go Milewski, który świetnie opanował piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

W kolejnych minutach gospodarze starali się kontrolować wydarzenia na boisku i bronić dostępu do własnej bramki. Robili to całkiem skutecznie, bowiem Cracovia nie miała pomysłu na to, jak zaskoczyć defensywę Piasta. Bramkarz gospodarzy tylko raz został zmuszony do interwencji, zatrzymując w 85. minucie piłkę na linii bramkowej po strzale głową jednego z zawodników Pasów. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i trzy punkty na swoje konto zapisał Piast.

Piast Gliwice - Cracovia 1:0 (0:0)

1:0 Milewski 60'

Cracovia - Pestka, Rapa, Siplak

Piast: Plach – Kirkeskov, Czerwiński, Rymaniak, Korun – Hateley, Sokołowski (81' Jodłowiec), Milewski, Badia (86' Konczkowski) – Felix, Tuszyński (69' Parzyszek)

Cracovia: Pesković – Pestka (66' Siplak), Jablonsky, Helik, Rapa – Gol (78' Vestenicky) – Fiolić (66' Thiago), Van Amersfoort, Lusiusz, Hanca – Lopes