Legia nie dała szans Jagiellonii

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.02.2020 19:23

Jose Kante  |  fot. Karol Cichoń / WislaKrakow.com

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Legia Warszawa nie miała żadnych problemów z pokonaniem Jagiellonii Białystok w sobotnim meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Podopieczni Aleksandara Vukovicia zwyciężyli u siebie pewnie 4:0.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla Legii, która na prowadzenie wyszła już w siódmej minucie meczu. Po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Vesovicia, który bez zastanowienia zdecydował się na strzał. Mocno uderzona piłka odbiła się jeszcze od Prikryla i wylądowała w siatce obok zupełnie zaskoczonego bramkarza.

W kolejnych minutach podopieczni Aleksandara Vukovicia kontrolowali wydarzenia na boisku i wyczekiwali na okazję do zdobycia kolejnego gola. Ta pojawiła się w 30. minucie i została wykorzystana przez Kante, który uderzeniem głową trafił do bramki po dośrodkowaniu Novikovasa. Legia tym samym z bardzo dobrym wynikiem mogła udać się na przerwę do szatni.

W 57. minucie Legia zdobyła trzeciego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kante, który skierował piłkę do bramki w ogromnym zamieszaniu w polu bramkowym Jagiellonii. W tym momencie losy tej rywalizacji były już rozstrzygnięte.

W samej końcówce gospodarze ustalili wynik na 4:0. Tym razem piłkę w bramce strzeżonej przez Ilieva umieścił sprowadzony niedawno do zespołu Tomas Pekhart.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0 (2:0)

1:0 Prikryl (sam.) 7'