Niesamowita pogoń Arki. Z 0:2 na 3:2

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.02.2020 16:55

Nemanja Mihajlovic  |  fot. Stanisław Wrzosek / Arka-gdynia.pl

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Wielkich emocji dostarczyły w sobotnie popołudnie zespoły Arki Gdynia i Rakowa Częstochowa. Niezwykle ważne trzy punkty na swoje konto zapisała Arka, która jednak jeszcze na 20 minut przed zakończeniem meczu przegrywała 0:2.

Spotkanie nie mogło się ułożyć lepiej dla gości z Częstochowy, którzy już w czwartej minucie objęli prowadzenie. Steinborsa uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego sprzed pola karnego pokonał Szczepański. Bramkarz Arki mógł w tej sytuacji interweniować zdecydowanie lepiej.

Pięć minut później Raków był bliski zdobycia drugiego gola, ale piłka po potężnym strzale Poletanovicia zza pola karnego trafiła w poprzeczkę. Gospodarze bardzo rzadko zagrażali bramce rywali. W 21. minucie okazję miał Jankowski, ale nie sprawił problemów Szumskiemu.

W 39. minucie Raków zdobył drugiego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do ustawionego przed bramką Petraska, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Tym samym goście w bardzo dobrych humorach schodzili na przerwę do szatni.

W drugiej połowie Raków starał się kontrolować wydarzenia na boisku, ale również nie unikał błędów. Jeden z nich w 72. minucie wykorzystała Arka zdobywając kontaktowego gola i odzyskując nadzieję na zdobycie punktów. Dośrodkowanie z lewej strony boiska strzałem głową na gola zamienił Młyński.

Arka grała do końca i przyniosło to efekt! W 88. minucie wyrównującego gola uderzeniem w samo okienko zdobył Vejinović. To nie był jednak koniec emocji w tym spotkaniu. Kilka chwil później bliski zdobycia trzeciego gola był Raków, ale piłka po strzale Malinowskiego trafiła w słupek.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem 2:2, w doliczonym czasie gry Arka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Technicznym uderzeniem bramkarzowi Rakowa szans nie dał Mihajlović.

Arka Gdynia - Raków Częstochowa 3:2 (0:2)

0:1 Szczepański 4'
0:2 Petrasek 39'
1:2 Młyński 72'
2:2 Vejinović 88'
3:2 Mihajlović 90+2'

Arka - Nalepa, Kopczyński, Maghoma

Arka: Steinbors – Zbozień, Maghoma, Bergqvist, Marciniak – Deja – Młyński, Nalepa (66' Kopczyński), Vejinović, Jankowski (60' Mihajlović) – Zawada (64' Serrarens)

Raków: Szumski – Kościelny, Jach, Petrasek – Tudor, Poletanović (64' Babenko), Sapała, Schwarz, Szczepański (84' Malinowski), Bartl (77' Piątkowski) – Musiolik