Śląsk lepszy od Górnika

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  21.02.2020 22:24

Vitezslav Lavicka  |  fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
W drugim piątkowym starciu 23. kolejki polskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał na swoim stadionie Górnik Zabrze 2:1. Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w trakcie pierwszego kwadransa rywalizacji.

Bardzo interesująco zapowiadał się bój na Stadionie Miejskim w stolicy Dolnego Śląska, gdzie WKS mierzył się ze spadkobiercami 14-krotnych mistrzów Polski. Śląsk zamierzał wygrać swój pierwszy mecz ligowy w 2020 roku. Z kolei zabrzanie liczyli na drugą z rzędu wiktorię.

Szybkie nokdauny Górników

Wynik meczu został otwarty błyskawicznie, bo już w trzeciej minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie, gdy Dino Stiglec zadrwił z defensywy rywali, oddając strzał sprzed pola karnego, po którym do kapitulacji został zmuszony Martin Chudy.

Jedno trafienie nie satysfakcjonowało jednak wrocławian. Następstwem takiego stanu rzeczy było to, że już w siódmej minucie gry prowadzenie Śląska podwyższył Filip Raicevic, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie Przemysława Płachety. 21-latek zaliczył swoją czwartą asystę w sezonie.

WKS z przełamaniem u siebie

W drugiej części meczu samobójcze trafienie zaliczył Israel Puerto, ale to było wszystko, na co było stać gości. Tym samym wrocławianie wygrali 2:1, a Marcin Brosz nie zaliczy do udanych eksperymentu z ustawieniem Mateusza Matrasa na prawej stronie defensywy. Śląsk zaliczył swoje 10. zwycięstwo w kampanii, a Górnik ósmą porażkę.

Odnotujmy, że dzięki swojej wygranej podopieczni Vitezslava Lavicki umocnili się na czwartej pozycji w ligowej tabeli. W kolejnej serii gier Śląsk w delegacji zagra w derbach z Zagłębiem Lubin, a zabrzanie na swoim stadionie zmierzą się z Pogonią Szczecin.

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2:1 (2:0)

1:0 Stiglec 3'
2:0 Raicevic 7'
2:1 Puerto 85' (sam.)

Śląsk (4-4-2): Putnocky – Stiglec, Zivulić, Puerto, Musonda, Łabojko, Mączyński, Chrapek, Pich, Płacheta (90+2' Samiec-Talar), Raicević (69' Exposito)

Górnik (4-4-2): Chudy – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Matras, Matuszek, Prochazka, Jimenez, Jirka (74' Kopacz), Krawczyk, Angulo.

Sędzia główny: Krzysztof Jakubik (Siedlce)