Raków urywa punkt Legii!

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  15.02.2020 21:56

Jose Kante  |  fot. Karol Cichoń / WislaKrakow.com

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
Po dwóch bezbramkowych remisach, w trzecim sobotnim meczu PKO Ekstraklasy kibice obejrzeli aż cztery gole. Piłkarze Rakowa Częstochowa sprawili niespodziankę i zremisowali w Bełchatowie 2:2 z Legią Warszawa.

Od początku spotkania faworyzowani goście mieli spore problemy z przedostaniem się pod bramkę Rakowa. Gospodarze skutecznie odpierali ataki podopiecznych Aleksandara Vukovicia, ale nie ograniczali się tylko do defensywy i szukali swoich okazji.

Dobra postawa Rakowa przyniosła efekt w 22. minucie, kiedy gospodarze objęli prowadzenie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła, do piłki w polu karnym dopadł Musiolik i uderzeniem głową nie dał szans Majeckiemu.

Legia próbowała odpowiedzieć kilka minut później, ale bramkarz Rakowa nie dał się zaskoczyć po groźnym strzale Luquinhasa. Ostatecznie Legii w pierwszej połowie nie udało się zaskoczyć defensywy gospodarzy i na przerwę w zdecydowanie lepszych humorach schodzili piłkarze beniaminka.

Druga połowa doskonale rozpoczęła się dla gości, którzy już w 46. minucie doprowadzili do wyrównania. Piłka dość przypadkowo trafiła do ustawionego na środku pola karnego Luquinhasa, który uderzeniem z woleja pokonał Szumskiego.

Kilka chwil później Raków miał doskonałą okazję do zdobycia drugiego gola, bowiem prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny za faul na Mikołajewskim. Jedenastki nie wykorzystał jednak Bartl, który posłał piłkę nad bramką strzeżoną przez Majeckiego.

W kolejnych minutach Raków stwarzał sobie kolejne sytuacje, ale piłki w bramce nie potrafili umieścić Jach i Bartl. Tymczasem w 74. minucie na prowadzenie wyszła Legia. Po zagraniu Gwilii piłkę do bramki z kilku metrów skierował Kante.

Cztery minuty później arbiter po raz drugi w tym meczu wskazał na jedenasty metr, dyktując rzut karny dla Rakowa. Tym razem skutecznym egzekutorem okazał się Schwarz. Wynik 2:2 utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2:2 (1:0)

1:0 Musiolik 22'
1:1 Luquinhas 46'