Górnik wygrywa z Arką

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  14.02.2020 19:59

Igor Angulo  |  fot. ASInfo

Piłkarze wracają na boiska!
W pierwszym spotkaniu 22. kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze pokonał 2:0 przed własną publicznością Arkę Gdynia.

Obie drużyny przystępowały do piątkowego spotkania z nadzieją na zdobycie kompletu punktów, bardzo potrzebnego w walce o pozostanie w Ekstraklasie. Faworytem byli piłkarze Górnika, którzy chcieli wykorzystać atut własnego boiska.

W szóstej minucie Górnik był bliski objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pojedynek główkowy wygrał Angulo, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Dziesięć minut później hiszpański obrońca miał kolejną doskonałą okazję do zdobycia gola. Nie potrafił jednak wykorzystać rzutu karnego podyktowanego za faul Maghomy na Wolsztyńskim. Angulo z jedenastu metrów uderzył obok słupka. Była to ostatnia z groźniejszych sytuacji w pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie kibice nie oglądali zbyt ciekawego widowiska. Brakowało przede wszystkim klarownych sytuacji. Po stronie Arki w 65. minucie z dystansu uderzał Zbozień, ale piłka przeszła obok słupka. W odpowiedzi kolejna okazję miał Angulo, ale również główkował niecelnie.

W 83. minucie Hiszpan w końcu się przełamał i trafił do bramki strzeżonej przez Steinborsa. Angulo zaskoczył golkipera uderzeniem z ostrego kąta. W doliczonym czasie gry Górnik zdobył jeszcze drugiego gola. Piłkę "na raty" do bramki Górnika wpakował Paweł Bochniewicz.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:0 (0:0)

1:0 Angulo 83'
2:0 Bochniewicz 90+1'