Cracovia wygrywa w Gdyni!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  07.02.2020 19:54

Michał Probierz  |  fot. ASInfo

Bez niespodzianki obeszło się na inaugurację rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. W meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia skromnie 1:0 pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia.

W roli faworyta do piątkowego spotkania przystępowali podopieczni Michała Probierza, ale piłkarze Arki liczyli na sprawienie niespodzianki. Niewiele brakowało, a gospodarze objęliby prowadzenie w 10. minucie, ale wówczas Cracovię przed stratą bramki uratował wybijający piłkę z linii bramkowej Dytiatjew.

W kolejnych minutach Pasy próbowały przejąć inicjatywę, dłużej utrzymywały się przy piłce, ale bez większego efektu. Cracovia wykorzystała jednak stały fragment gry i wyszła na prowadzenie. W 37. minucie piłką wylądowała w siatce Arki po strzale Sergiu Hanci z rzutu wolnego.

W drugiej połowie zadowoleni z prowadzenia goście kontrolowali wydarzenia na boisku. Arka szukała okazji do odpowiedzi, ale bez pożądanego efektu. Z minuty na minutę goście grali natomiast coraz pewniej i bez większych problemów utrzymali skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Arka Gdynia - Cracovia 0:1 (0:1)

0:1 Hanca 37'

Arka - Wawszczyk, Nalepa, Vejinović, Maghoma, Marciniak, Deja
Cracovia - Dytiatjew, Hanca, Pestka, Thiago

Arka: Steinbors – Wawszczyk, Marić (90+1' Danch), Maghoma, Marciniak – Deja – Mihajlović (71' Samanes), Nalepa (82' Vinicius), Vejinović, Jankowski – Serrarens

Cracovia: Pesković – Pestka, Dytiatjew, Helik, Rapa – Gol – Van Amersfoort, Loshaj (62' Thiago), Wdowiak (72' Fiolić), Hanca (90+1' Vestenicky) – Rafa Lopes