REKLAMA
REKLAMA

Zakłady bukmacherskie: Ile wniosków o licencję?

dodał: CB  |  źródło: Goal.pl  |  30.01.2020 14:30
Zakłady bukmacherskie: Ile wniosków o licencję?

Bukmacherzy sponsorują polskie kluby  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
W ostatnich dniach stycznia Ministerstwo Finansów rozpatrywało pięć wniosków o licencję na zakłady bukmacherskie, ale tylko jeden z nich złożyła firma, która jeszcze takiego zezwolenia nie posiada - dowiedział się serwis goal.pl.

- O udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet oraz w punktach przyjmowania zakładów, ubiega się obecnie pięć podmiotów - poinformowało nas Ministerstwo Finansów.

- Żaden z tych podmiotów nie jest podmiotem mającym siedzibę na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym Są to podmioty z siedzibą w Polsce - czytamy dalej w przesłanym komunikacie.

Lista legalnych bukmacherów działających na polskim rynku liczy sobie aktualnie 19 podmiotów. Czy wśród firm starających się obecnie o licencję są nowi bukmacherzy?

- Jeden z podmiotów ubiegający się o udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet nie posiada jeszcze zezwolenia - precyzuje ministerstwo.

W kolejce do wejścia na polski rynek zakładów sportowych jest więc obecnie tylko jedna firma i jest to firma polska.

Kiedy nowi legalni bukmacherzy w Polsce?


Nadal czekamy na debiut bukmacherów, którzy otrzymali licencję w poprzednich latach. Jest wśród nich m.in. Superbet, który ma już w Polsce sieć punktów stacjonarnych. Więcej o nowych podmiotach na rynku pisaliśmy tutaj.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco
14.08 15:14