Wysoka wygrana Rakowa w Gdańsku

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  21.12.2019 16:58

Piotr Stokowiec  |  fot. ASInfo

Piłkarze wracają na boiska!
W pierwszym spotkaniu 20. kolejki PKO Ekstraklasy, Raków Częstochowa wysoko 3:0 pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk.

Spotkanie mogło świetnie ułożyć się dla gospodarzy. W 12. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Sławomir Peszko, po którego uderzeniu i rykoszecie piłka odbiła się od słupka. Trzy minuty później dobrą interwencją popisał się Szumski, który odbił futbolówkę po strzale Lipskiego z dystansu.

W kolejnych minutach Raków starał się odpowiedzieć, ale bez większego efektu. Lechia również szukała swoich sytuacji i częściej gościła pod bramką przeciwnika, ale przed przerwą bezbramkowy rezultat nie uległ zmianie.

Druga ponownie rozpoczęła się od groźnej sytuacji dla Lechii, ale bramkarza Rakowa nie dał się zaskoczyć strzelającemu z ostrego kąta Peszce. Szumski uchronił swój zespół przed stratą gola również w 55. minucie, gdy wybronił uderzenie Haraslina.

Tymczasem dwie minuty później sędzia podyktował rzut karny dla Rakowa za faul Peszki. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Bartl. Cztery minuty później było już 2:0! Tym razem na listę strzelców wpisał się Sebastian Musiolik, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Bartla.

W 83. minucie goście zdobyli trzeciego gola, wykorzystując kontratak. Tym razem Alomerovicia mocnym strzałem z prawej strony pola karnego w długi róg pokonał Skóraś. Jednocześnie była to bramka na wagę zwycięstwa.

Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa 0:3 (0:0)

0:1 Bartl (k.) 59'
0:2 Musiolik 63'
0:3 Skóraś 83'

Lechia – Peszko, Mladenović, Makowski, Haraslin

Lechia:  Alomerovic – Mladenović, Maloca, Nalepa, Fila – Haraslin, Makowski, Lipski (86' Urbański), Peszko (72' Mihalik) – Gajos (71' Arak), Paixao

Raków: Szumski – Petrasek, Piątkowski, Kościelny, Bartl (68' Szymonowicz) – Babenko, Skóraś, Domański (80' Apolinarski), Szczepański – Luković, Musiolik (87' Azemović)