Przełamanie Wisły Płock

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  21.12.2019 19:26

Giorgi Merebashvili  |  fot. Wisła Płock

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Serię sześciu ligowych spotkań bez wygranej przerwali dziś piłkarze Wisły Płock, którzy w meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy poradzili sobie przed własną publicznością z mistrzem Polski, Piastem Gliwice. Bohaterem Wisły został Merebaszwili, którego dwie bramki rozdzieliło trafienie Gerarda Badii.

Na jedną zmianę po porażce z Legią przy Łazienkowskiej zdecydował się trener Sobolewski - miejsce Sahitiego zajął Ambrosiewicz. Trzech piłkarzy po wygranej nad ŁKS-em wymienił za to opiekun Piasta, Waldemar Fornalik - zamiast Huka, Jodłowca i Steczyka mogliśmy oglądać Malarczyka, Sokołowskiego oraz Milewskiego.

Nieco ponad kwadrans potrzebowali gospodarze, by objąć prowadzenie - Furman posłał centrę z rzutu wolnego, którą przedłużył jeszcze Uryga. Futbolówka padła łupem Merebaszwiliego, a płaski strzał Gruzina, trącony jeszcze przez jednego z obrońców Piasta, wpadł do bramki obok bezradnego Placha. Pięć minut później, bramkarz gliwickiego zespołu zdołał za to wybronić strzał głową Urygi.

Dziesięć minut przed przerwą, podopieczni Waldemara Fornalika zdołali doprowadzić do wyrównania - w punkt z prawego skrzydła dośrodkował Pietrowski, a celne uderzenie głową oddał Badia. W końcówce pierwszej odsłony, zaatakowali jeszcze Nafciarze - najpierw nieznacznie pomylił sie Jorge Felix, a w 42. minucie, po dośrodkowaniu Furmana z narożnika boiska, niecelnie główkował Michalski.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze, którzy osiem minut po przerwie wykreowali sobie dobrą sytuację, ale po dograniu Jorge Felixa w światło bramki nie trafił Badia. Cztery minuty później, było już jednak 2:1 - Ricardinho zagrał do Merebaszwiliego, który popisał się świetnym uderzeniem zza linii pola karnego, pozostawiając Placha bez szans na skuteczną interwencję.

Kiedy następne mecze?

Wiślacy udadzą się więc na przerwę zimową w nieco poprawionych nastrojach - na ten moment, płocczanie są na ósmej lokacie, którą mogą jednak stracić jeśli Jagiellonia zapunktuje w konfrontacji z Górnikiem Zabrze. Podopieczni trenera Sobolewskiego 2020 rok rozpoczną od meczu z Pogonią, podczas gdy gliwiczanie w pierwszej kolejce po przerwie podejmą Zagłębie Lubin.

Wisła Płock - Piast Gliwice 2:1 (1:1)

1:0 Merebaszwili 16'