Korona wygrywa w Szczecinie

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  20.12.2019 19:59

Kibice Korony Kielce  |  fot. ASInfo

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Drugie z rzędu ligowe zwycięstwo odniosła Korona Kielce, która w wyjazdowym meczu sprawiła niespodziankę ogrywając 1:0 Pogoń Szczecin. Dla Portowców to druga z rzędu porażka.

W pierwszym kwadransie obie drużyny miały okazję do objęcia prowadzenia. Najpierw w dobrej sytuacji znalazł się Manias, ale uderzył nad poprzeczką, a kilka chwil później uderzenie Pućko świetnie wybronił Stipicia. Kilka minut później przed szansą stanął również Hostikka, ale również uderzył niecelnie.

Tuż przed przerwą Korona doznała osłabienia. Za brzydki faul na rywalu czerwoną kartką, po interwencji VAR, ukarany został Gnjatić. Tym samym goście w drugiej połowie zmuszeni byli grać w dziesiątkę.

Nie przeszkodziło to im jednak w objęciu prowadzenia w 50. minucie. Goście wykorzystali fatalny błąd rywali, pojedynek z obrońcą wygrał Pućko, a następnie w sytuacji sam na sam trafił do siatki.

W kolejnych minutach Pogoń nie potrafiła w żaden sposób odpowiedzieć. Korona utrzymała bardzo korzystny dla siebie wynik do końca meczu.

Pogoń Szczecin – Korona Kielce 0:1 (0:0)