Cracovia lepsza od Śląska

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  20.12.2019 19:56

Michał Probierz  |  fot. ASInfo

Piłkarze wracają na boiska!
W jednym z piątkowych spotkań 20. kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia przed własną publicznością pokonała 2:0 Śląsk Wrocław. Dzięki tej wygranej drużyna Michała Probierza awansowała na drugie miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie piątkowego spotkania kibice nie doczekali się ani jednego gola. Najlepsza okazję do wpisania się na listę strzelców miał w 16. minucie Vestenicky, ale jego uderzenie świetnie wybronił bramkarz wrocławskiego zespołu.

W 57. minucie napastnik Pasów był już precyzyjniejszy i wyprowadził Cracovię na prowadzenie. Po rzucie rożnym, Vestenicky dopadł do piłki na piętnastym metrze od bramki i mocnym płaskim strzałem trafił do siatki.

W 74. minucie podopieczni Michała Probierza podwyższyli na 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Rafael Lopes, który uderzeniem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie Hanki. Wynik nie uległ już zmianie.

Śląsk kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Markovicia w doliczonym czasie gry.

Śląsk – Marković 90+2'

Cracovia: Pesković – Siplak (70' Wdowiak), Dytiatjew, Helik – Pestka, Lusiusz (70' Lopes), Gol, Hanca, Rapa – van Amersfoort, Vestenicky (85' Piszczek)

Śląsk: Putnocky – Stiglec, Golla, Puerto, Dankowski – Płacheta, Mączyński, Chrapek (14' Łabojko), Zivulić (79' Marković), Pich (65' Musonda) – Cholewiak