Podział punktów w Poznaniu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  19.12.2019 22:28

Fabian Serrarens  |  fot. Michał Puszczewicz / Arka.gdynia.pl

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
Mecz poznańskiego Lecha z Arką Gdynia w ramach 20. kolejki polskiej ekstraklasy zakończył się rezultatem 1:1. Na przerwę w lepszych nastrojach udawali się goście, ale po zmianie stron podopieczni Dariusza Żurawia zdołali wyrównać stan boiskowej rywalizacji, ratując jednocześnie punkt.

Kolejorz przystępował do swojej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak po remisie ze Śląskiem Wrocław. Tymczasem team z Trójmiasta miał nadzieję na to, że uda mu się wygrać w stolicy Wielkopolski trzecie ligowe spotkanie z rzędu.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji na placu gry zespołem przeważającym byli lechici. Niemniej na przerwę w lepszych nastrojach udali się goście, co było następstwem gola Fabiana Serrarensa.

Warto odnotować, że prowadzenie Arki było zaskoczenie tym większym, bo od 24 minuty goście musieli grać w dziesięciu, bo czerwoną kartkę za nadmierną ostrość w grze po faulu na Kamilu Jóźwiaku ujrzał Damian Zbozień.

Po zmianie stron team z Poznania zdołał wyrównać stan rywalizacji w 74. minucie, gdy z bliskiej odległości piłkę do siatki skierował Lubomir Satka. Cztery minuty później Lech mógł wyjść na prowadzenie, bo świetny strzał oddał Kamil Jóźwiak, ale na posterunku był Pavels Steinbors.

Reprezentant Polski w osobie Jóźwiaka jeszcze raz z bardzo dobrej strony pokazał się w końcówce meczu, mijając bez większego kłopotu kilku rywali. Następnie młody piłkarzy wyłożył piłkę jak na tacy Pawłowi Tomczykowi, ale mistrz Polski z poprzedniego sezonu w barwach Piasta Gliwice chybił, więc spotkanie zakończyło się remisem.

Lech Poznań - Arka Gdynia 1:1 (0:1)

0:1 Serrarens 45+1'