Legia nie dała szans Nafciarzom

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  14.12.2019 22:06

Jarosław Niezgoda  |  fot. Paweł Kot

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Legia Warszawa bez większych problemów pokonała 3:1 na własnym stadionie Wisłę Płock i objęła prowadzenie w ligowej tabeli. Dla drużyny Aleksandara Vukovicia to trzecie kolejne ligowe zwycięstwo.

Gospodarze od pierwszej minuty ruszyli do ataku. Już w piątej minucie groźnie z dystansu uderzał Kante, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Nafciarzy. Dahne skapitulował jednak w 22. minucie. Mocnym strzałem z lewej strony pola karnego pokonał go Niezgoda, który otrzymał bardzo dobre podanie od Kante.

Pięć minut później było już 2:0. Tym razem role się odwróciły. Niezgoda przytomnie odegrał piłkę przed pole karne do nadbiegającego Kante, który płaskim strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi gości.

Nafciarze nadzieję na uzyskanie w Warszawie korzystnego wyniku odzyskali w 35. minucie. Wówczas jedenastkę, podyktowaną za faul Vesovicia na Merebaszwilim, pewnie wykorzystał Furman. Tym samym na przerwę Wisła Płock schodziła z jednobramkową stratą.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Zdecydowanie groźniejsza była Legia. W 64. minucie drugi raz w tym meczu bardzo dobrze interweniował Dahne, który obronił groźne uderzenie głową Kante. Dziewięć minut później bliski wpisania się po raz drugi na listę strzelców był Niezgoda, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

W 74. minucie młody napastnik Legii zdołał zdobyć drugiego gola. Po dośrodkowaniu Antolicia z lewej strony boiska, skierował piłkę do bramki... barkiem. Wynik 3:1 nie uległ już zmianie.

Legia Warszawa – Wisła Płock 3:1 (2:1)

1:0 Niezgoda 22'