Śląsk z Lechem na remis

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  14.12.2019 19:31

Joao Amaral  |  fot. Marcin Rajczak / LechPoznan.pl

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Podziałem punktów zakończyło się jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Śląsk Wrocław przed własną publicznością zremisował 1:1 z Lechem Poznań.

Pierwsze dwa kwadranse spotkania zdecydowanie należały do gospodarzy. W 20. minucie sprzed pola karnego obok słupka uderzył Pich, a pięć minut później bardzo dobrej okazji nie zdołał wykorzystać Cholewiak, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył prosto w niego.

Kilka chwil później Cholewiak zachował się już zdecydowanie lepiej i wyprowadził Śląsk na prowadzenie. Zawodnik gospodarzy uderzeniem z pięciu metrów wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Picha z prawej strony boiska. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie do głosu zaczął dochodzić również Lech. W 49. minucie groźnie sprzed pola karnego uderzał Amaral, ale piłka nieznacznie minęła bramkę. W 62. minucie bliski doprowadzenia do wyrównania był Tiba, ale piłka po jego uderzeniu zza pola karnego trafiła w słupek.

W 84. minucie sprawy w swoje ręce wziął Darko Jevtić. Pomocnik Kolejorza popisał się doskonałym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego i uratował swojej drużynie jeden punkt.

Śląsk Wrocław – Lech Poznań 1:1 (1:0)

1:0 Cholewiak 26'
1:1 Jevtić 84'