Ferraresso przypieczętował wygraną Cracovii

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  25.11.2019 19:54

Michał Probierz  |  fot. Materiał prasowy

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
W ostatnim meczu 16. kolejki polskiej ekstraklasy Cracovia pokonała w roli gospodarza Zagłębie Lubin. Dzięki tej wiktorii team z Małopolski wskoczył na pozycję wicelidera rozgrywek.

Krakowianie przystępowali do swojej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak po remisie z Wisłą Płock. Podobny cel mieli zawodnicy teamu z Dolnego Śląska, którzy dwa tygodnie temu podzielili się punktami z Rakowem Częstochowa.

W pierwszych trzech kwadransach meczu podobać mogły się tylko pierwsze fragmenty rywalizacji. Ogólnie kibice zgromadzeni na trybunach stadionu mieszczącego się przy ulicy Kałuży mieli nadzieję po zakończeniu pierwszej połowy na lepszą drugą część.

Po zmianie stron worek z bramkami został rozwiązany. Wynik meczu otworzył w 75. minucie David Jablonsky, kierując piłkę do siatki rywali po uderzeniu głową. Tymczasem w doliczonym czasie spotkania jego wynik ustalił Diego Ferraresso.

Tym samym podopieczni Michała Probierza wygrali 2:0, notując swoje piąte zwycięstwo w tej kampanii PKO Ekstraklasy przed własną publicznością. Z kolei Miedziowi ponieśli swoją siódmą porażkę w sezonie, a piątą w delegacji.

Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

1:0 Jablonsky 75'
2:0 Ferraresso 90+3'

Zagłębie: Guldan 45+2'

Cracovia (4-1-4-1): Pesković – Rapa, Helik, D. Jablonský, Pestka, Dimun, Wdowiak (90' Ferraresso), Gol, van Amersfoort, Hanca, R. Lopes (86' F. Piszczek)

Zagłębie (5-4-1):  Forenc – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić, Tosik , Bohar, Starzyński, Slisz (84' Suljić), Żivec (76' Szysz), Białek.

Sędzia główny: Paweł Raczkowski (Warszawa)