Korona wygrywa z Zagłębiem

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.02.2020 22:22

PKO Ekstraklasa

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
W pierwszym spotkaniu 14. kolejki PKO Ekstraklasy po trzy punkty sięgnęła Korona Kielce, która na swoim stadionie skromnie 1:0 pokonała Zagłębie Lubin.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy konsekwentnie szukali okazji do zdobycia gola. To udało im się w 20. minucie. Po dośrodkowaniu Andresa Lioi i ekwilibrystycznym zagraniu Urosa Djuranovicia, futbolówką trafiła przed bramką do Michala Papadopulosa, któremu pozostało już tylko umieścić ją w siatce.

W kolejnych minutach piłkarze Korony skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Goście z Lubina nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę rywali i w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Zagłębie dłużej utrzymywało się przy piłce, ale nie miało to przełożenia na podbramkowe sytuacje. Ostatecznie trzy punkty trafiły na konto Korony.

Korona Kielce – Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)

1:0 Papadopulos 20'