Pogoń górą w Białymstoku

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  29.09.2019 16:54

Adam Frączczak  |  fot. ASInfo

W drugim niedzielnym spotkaniu 10. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin pokonali 3:2 w delegacji Jagiellonię Białystok. Dzięki tej wiktorii Portowcy wrócili na fotel lidera rozgrywek.

Niezwykle ciekawie zapowiadała się potyczka na Stadionie Miejskim, gdzie podopieczni Ireneusza Mamrota chcieli zrehabilitować się swoim kibicom za odpadnięcie z Totolotek Pucharu Polski. Z kolei Duma Pomorza miała zamiar wrócić na pierwsze miejsce w ligowej stawce.

W pierwszej części rywalizacji kibice zgromadzeni na trybunach nie byli za bardzo rozpieszczeni, bo zobaczyli tylko jedno trafienie. Tuż przed końcem pierwszej połowy ładnym uderzeniem z lewej nogi popisał się Juan Camara, dając jednobramkowe prowadzenie Żółto-czerwonym przed przerwą.

Po zmianie stron miał natomiast miejsce prawdziwy festiwal strzelecki. Najpierw w 56. minucie do wyrównania doprowadził Sebastian Kowalczyk. Jest to o tyle ciekawe, że przewagę w tym fragmencie rywalizacji mieli białostoczanie, ale bramkę zdobyli jednak podopieczni Kosty Runjaicia.

Tymczasem w 73. minucie nie popisał się Hiszpan Camara, który w swoim polu karnym sfaulował jednego ze swoich rywali. Sędzia nie miał wątpliwości, dyktując rzut karny dla Pogoni, którego na gola zamienił Adam Buksa. Z kolei w 85. minucie pięknym golem po uderzeniu z lewej nogi popisał się Adam Frączczak i było 3:1 dla Granatowo-bordowych.

Wynik rywalizacji ustalił natomiast w doliczonym czasie meczu Jesus Imaz, zmniejszając ostatecznie rozmiary porażki Dumy Podlasia. W kolejnej serii spotkań Jagiellonia zmierzy się w delegacji ze Śląskiem Wrocław. Z kolei Pogoń przed własną publicznością podejmować będzie Raków Częstochowa.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:3 (1:0)

1:0 Camara 41'
1:1 Kowalczyk 56'
1:2 Buksa 74' (k.)
1:3 Frączczak 85'
2:3 Imaz 90+3'

Jagiellonia: Pospisil 10', Wójcicki 64'

Jagiellonia (4-2-3-1): Węglarz – Wójcicki, Runje, Arsenić, Guilherme, Prikryl (71' Savković), Pospisil (78' Poletanović), Imaz, Romanczuk, Camára (88' Kwiecień), Klimala

Pogoń (4-2-3-1): Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia, Spiridonović (77' Frączczak), Kowalczyk, Listkowski (62' Hostikka), D. Dąbrowski, Kozulj, Buksa (88' Benyamina).

Sędzia główny: Bartosz Frankowski (Toruń)