Pasy triumfują w Poznaniu

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  01.09.2019 19:40

Michał Probierz  |  fot. ASInfo

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Czwarte zwycięstwo na przestrzeni pięciu ligowych spotkań odnieśli dziś piłkarze Cracovii Kraków, którzy pokonali na wyjeździe Lech Poznań 2:1 (1:0). Krakowianie prowadzili już 2:0 po golach Rapy i van Amersfoorta, ale w końcówce rozmiary porażki zdołał zmniejszyć Tomczyk. Po dzisiejszej wygranej, podopieczni Michała Probierza awansowali na czwartą lokatę.

Poznaniacy zagrali dziś w identycznym zestawieniu, jak przed tygodniem, kiedy to pokonali w Bełchatowie Raków Częstochowa 3:2. Pomimo wygranej z Arką, Michał Probierz wymienił trzech zawodników - miejsca Jablonsky'ego, Dimuna i Piszczka zajęli Dytiatjew, Gol i Wdowiak.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać do 18. minuty, kiedy to z uderzeniem Gytkjaera poradził sobie Pesković. Pomimo tego, ze to gospodarze lepiej prezentowali się w początkowej fazie spotkania, to Cracovia objęła prowadzenie w 29. minucie - piłkę z rzutu rożnego posłał Hanca, a głową idealnie przymierzył Rapa.

W ostatnim kwadransie znów na murawie dominowali poznaniacy, którzy nie byli jednak w stanie sforsować defensywy Pasów. W 34. minucie, w bramkę nie trafił uderzający z dystansu Gumny, a już w doliczonym czasie gry, piłkę nad poprzeczkę strzałem z 20 metrów posłał Jevtić.

Siedem minut po przerwi mogło być za to 0:2, ale po dograniu Hancy, piłkę obok słupka posłał Wdowiak. W 66. minucie, o sporym szczęściu powiedzieć mogli podopieczni trenera Michała Probierza - lechici przeprowadzili akcję środkiem boiska, a kończący ją Jóźwiak ostemplował słupek.

Dwie minuty później, z gola po raz drugi tego wieczoru cieszyli się sympatycy z Krakowa - piłkę z głębi pola za linię obrony rzucił Rapa, a pojedynek jeden na jednego z van der Hartem wygrał van Amersfoort. W 72. minucie okazję miał jeszcze Lopes, ale Hiszpan nie trafił czysto w piłkę.

Ostatni kwadrans należał już do poznaniaków, których stać było jednak tylko na jednego gola. W 76. minucie bliski szczęścia był Amaral, którego próba zatrzymała się na poprzeczce, ale minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, lechici w końcu znaleźli drogę do siatki. Prostopadłym podaniem popisał się Amaral, a płaskim uderzeniem Peskovicia pokonał Tomczyk.

Kiedy następne mecze?

W doliczonym czasie gry, na 3:1 podwyższyć mógł jeszcze podwyższyć van Amersfoort, ale swoją drużynę przed stratą bramki uratował Satka. Nie zmieniło to jednak faktu, że komplet punktów powędrował na konto Pasów, które aktualnie zajmują czwarte miejsce. Po przerwie reprezentacyjnej, Lech zagra z Lechią, a Cracovia powalczy o ligowe punkty z Piastem Gliwice.

Lech Poznań - Cracovia Kraków 1:2 (0:1)

0:1 Rapa 29'
0:2 van Amersfoort 68'
1:2 Tomczyk 89'

Ferraresso, Lopes, Lusiusz, Hanca, Wdowiak

Lech: van der Hart - Gumny, Satka, Crnomarković, Kostewycz - Muhar (72' Amaral), Tiba, Jevtić (89' Tomczyk), Puchacz (63' Klupś) - Jóźwiak, Gytkjaer

Cracovia: Pesković - Ferraresso (63' Pestka), Datković, Dytiatjew, Rapa - Gol, van Amersfoort, Lusiusz (70' Dimun), Hanca - Wdowiak (79' Vestenicky), Lopes