Kolejne zwycięstwo Pogoni

Kosta Runjaić
Obserwuj nas w

Na zakończenie piątej kolejki polskiej PKO Ekstraklasy, Pogoń Szczecin pokonała skromnie Koronę Kielce 1:0 (1:0). Decydującą bramkę zdobył w 17. minucie gry Sebastian Kowalczyk. Portowcy pozostają tym samym jednym z dwóch niepokonanych zespołów w lidze – z 13 punktami na koncie, szczecinianie plasują się na pozycji wicelidera, mając w dorobku tyle samo oczek co liderujący Śląsk.

Na dwie zmiany po porażce z Cracovią zdecydował się trener Lettieri – miejsca Arveladze i Cebuli zajęli Djuranović oraz Zalazar. Jednego piłkarza wymienił za to trener Runjaic – zamiast Guarrotxeny mogliśmy oglądać Steca.

Od pierwszych minut piłkarze ze Szczecina testowali umiejętności Sokoła – pierwsze dwa strzały, choć nie do końca pewnie, padły łupem bramkarza Korony, ale w 17. minucie był już bezsilny. W polu karnym świetnie zachował się Kowalczyk, który łatwo poradził sobie z Kovaceviciem, po czym silnym strzałem ulokował futbolówkę w samym okienku bramki gospodarzy.

Po zmianie stron nieco żywiej zaatakowali kielczanie – w 48. minucie zza pola karnego przymierzył Żubrowski, ale Stipica zdołał przenieść futbolówkę nad poprzeczkę. Bramkarz Pogoni skutecznie interweniował także pięć minut później, kiedy zaskoczyć próbował go Djuranović.

Kiedy następne mecze?

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i kibice Pogoni mogli cieszyć się z czwartej wygranej w sezonie – po pięciu kolejkach, ekstraklasie liderują dwa niepokonane zespoły. Śląsk i Pogoń mają w dorobku 13 punktów, czyli aż o pięć więcej niż trzecia Jagiellonia. W następnej kolejce, kielczanie zmierzą się z Górnikiem Zabrze, a Pogoń podejmie Wisłę Płock.

Korona Kielce – Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

0:1 Kowalczyk 17′

Zalazar, Papadopulos, Żubrowski

Korona: Sokół – Dziwniel, Marquez, Tzimopoulos, Gardawski – Żubrowski, Kovacević – Pacinda (68′ Żyro), Djuranović (57′ Cebula), Zalazar (57′ Pućko) – Papadopulos

Pogoń: Stipica – Nunes, Triantafyllopoulos, Zech (8′ Łasicki), Bartkowski – Kozulj, Podstawski – Kowalczyk, Stec (62′ Hostikka), Listkowski – Buksa (86′ Benyamina)