Wisła wygrywa rzutem na taśmę

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  05.08.2019 19:56

Maciej Stolarczyk  |  fot. Radosław Bełżek

W ostatnim meczu trzeciej kolejki polskiej ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała bezbramkowo z Górnikiem Zabrze. Tym samym w trzecim z rzędu starciu PKO Ekstraklasy zabrakło goli.

Obie ekipy przystępowały do swojej potyczki w różnych nastrojach. Krakowianie przed tygodniem bezbramkowo zremisowali z Lechią Gdańsk, z kolei team z Górnego Śląska w pokonanym polu pozostawił Zagłębie Lubin.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 15. minucie, gdy na listę strzelców próbował się wpisać Juan Bauza. Próba debiutanta w szeregach Górników była jednak niecelna.

Tymczasem sporo kontrowersji wywołała sytuacja z 36 minuty, gdy piłkę do siatki skierował Łukasz Wolsztyński. Na szczęście dla Wisły po weryfikacji VAR trafienie to nie zostało uznane. Do przerwy było zatem 0:0.

Po zmianie stron wiślacy zaczęli częściej dochodzić do głosu, mając nawet momentami przewagę na boisku. Bliski zdobycia bramki był między innymi Denys Bałaniuk, ale jego próba była niecelna.

Z kolei w 69. minucie przed szansą wpisania się na listę strzelców stanął Jean Carlos Silva. Brazylijczyk przegrał jednak pojedynek jeden na jeden z golkiperem rywali. Osiem minut później bliski szczęścia był natomiast Krzysztof Drzazga, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Gdy wydawało się, że zawody zakończą się bezbramkowym remisem, to w doliczonym czasie bramkę zdobył Hiszpan Chuca. Po rozegraniu trzech spotkań wiślacy mają zatem cztery "oczka". Taki sam dorobek punktowy mają zabrzanie. W kolejnej serii gier Wisła w delegacji zagra z Pogonią Szczecin, a Górnik u siebie zmierzy się z Rakowem Częstochowa.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

1:0 Chuca 90+4'

Wisła: Janicki 16', Klemenz 79'
Górnik: Bainović 45', Bochniewicz 50', Matras 74', Jimenez 79'

Wisła (4-2-3-1): Buchalik – Niepsuj, Janicki, Klemenz, Sadlok, Basha (55' Savicević), Bałaniuk (58' Drzazga), Silva, Wojtkowski, Michał Mak (71' Chuca), Paweł Brożek

Gónik (4-2-3-1): Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża, Manneh (63' Ściślak), Bainović, Bauza (55' Matras), L. Wolsztyński (75' Kopacz), Jimenez, Angulo.

Sędzia główny: Jarosław Przybył (Kluczbork)