Śląsk z drugą wygraną, mistrz pokonany

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  28.07.2019 19:27

Erik Exposito  |  fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w niedzielę piłkarze Śląska Wrocław, którzy po dwóch trafieniach w końcówce pokonali u siebie 2:1 broniącego mistrzostwa Polski Piata Gliwice.

Pierwsze dwa kwadranse spotkania nie należały do najciekawszych. Brakowało przede wszystkim klarownych sytuacji do zdobycia bramki.

Tymczasem w 31. minucie na prowadzenie wyszedł Piast. Po zagraniu Rymaniaka z prawej strony pola karnego, piłka odbiła się od Sokołowskiego i przypadkowo trafiła do ustawionego przed bramką Jorge Felixa. Ten nie miał problemów z trafieniem do siatki z bliskiej odległości.

Cztery minuty przed przerwą do wyrównania próbował doprowadzić Płacheta, który oddał bardzo ładnym strzał z rzutu wolnego, ale świetną interwencją popisał się Plach. Ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Piast przez długi czas kontrolował wydarzenia na boisku. Dopiero w ostatnim kwadransie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 78. minucie wyrównać mógł Exposito, ale piłkę po jego strzale sprzed linii bramkowej wybił Korun.

W 84. minucie Hiszpan okazał się skuteczniejszy. Po zblokowanym strzale Brozia piłka spadła pod nogi Exposito, który strzałem z pięciu metrów trafił do siatki.

Dwie minuty później prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Śląska za faul Holubka na Broziu. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał sam poszkodowany i zapewnił swojej drużynie drugi komplet punktów w tym sezonie.

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 2:1 (0:1)

0:1 Jorge Felix 31'
1:1 Exposito 84'
2:1 Broź (k.) 88'