Spokojne zwycięstwo Bayernu, grali Polacy

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w

Zawodnicy Fortuny przegrali na swoim terenie z graczami Bayernu 1:4. W tym momencie Bawarczycy mają jeden punkt przewagi w tabeli nad Borussią Dortmund. Do końca sezonu zostało pięć kolejek.

Goście z Monachium mogli objąć prowadzenie w szóstej minucie tego spotkania. Kimmich zagrał wtedy do Comana, ale ten trafił tylko w słupek bramki Fortuny.

Kilka minut potem Kimmich precyzyjnie zagrał do Thiago Alcantary. Ten jednak minimalnie spudłował i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

Pierwsze trafienie w tym spotkaniu padło w 15. minucie. Mueller przepuścił zagranie Comana, które znalazło drogę do siatki beniaminka.

W 24. minucie goście mieli rzut wolny. Do piłki podszedł Lewandowski, ale uderzył obok bramki.

Kilkadziesiąt sekund potem do głosu doszli gospodarze. Szczęścia próbował Kownacki, ale Polakowi finalnie nie udało się zmienić wyniku tego spotkania.

W 39. minucie Mueller kapitalnie zagrał do Comana. Francuz mógł jeszcze podawać do Lewandowskiego, ale zdecydował się na uderzenie. Strzał był minimalnie niecelny.

Coman po raz drugi wpisał się na listę strzelców kilka minut potem. Wtedy to skorzystał z podania Kimmicha i pewnie pokonał golkipera Fortuny.

Pięć minut po zmianie stron Mueller zagrał do Lewandowskiego. Piłka finalnie trafiła jednak do Thiago Alcantary. Ten uderzył, ale golkiper gospodarzy był na posterunku.

W 55. minucie goście mieli rzut rożny. Swoją sytuację w polu karnym Fortuny wykorzystał natomiast Gnabry.

Osiem minut później bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Lewandowski, ale strzelił prosto w niego.

W 89. minucie gospodarze zdobyli bramkę honorową. Z rzutu karnego nie pomylił się Lukebakio. Ostatecznie wynik tego spotkania to jednak 4:1 dla Bawarczyków, bo w doliczonym czasie gry podanie Lewego wykorzystał Goretzka.

Warto też dodać, że na boisku było w sumie trzech Polaków. Kamiński rozegrał cały mecz, a Kownacki zszedł z murawy w 80. minucie (Fortuna). Z kolei Lewandowski rozegrał całą potyczkę dla Bawarczyków.

Fortuna – Bayern 1:4 (0:2)